Антикорупційний скандал: скільки мільярдів допомоги може втратити Україна через рішення КСУ

Україна може втратити $2,23 млрд допомоги через рішення КСУ. Фото: Pixabay

Україна може втратити $2,23 млрд допомоги через рішення КСУ. Фото: Pixabay

Без законодавчого регулювання питання щодо Конституційного суду (КСУ) Україна ризикує втратити транші від Міжнародного валютного фонду (МВФ) і допомогу від Всесвітнього банку (ВБ), повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

«Ризикуємо цьогоріч втратити два транші МВФ по $700 млн, а також 600 млн євро у рамках допомоги ЄС та $350 млн від Всесвітнього банку. А наступного року ще $1,5 млрд від МВФ, 600 млн євро від ЄС та $350 млн від Всесвітнього банку», — цитує його пресслужба Мінфіну.

Марченко нагадав, що розвиток антикорупційної інфраструктури – ключова умова всіх міжнародних фінансових програм, починаючи з 2014 року. Рішення КСУ щодо реєстру електронних декларацій порушило довіру і, як наслідок, ускладнило комунікацію з міжнародними партнерами.

Telegram Logo

«Зараз ці надважливі для держави досягнення і домовленості – під загрозою зриву. Маю оцінки керівної ланки Всесвітнього банку за рішенням КСУ щодо е-декларацій. Там вважають, що Україна порушує свої зобов'язання по DPL. Це ставить під загрозу всі проєкти банку з Україною. У цілому, йдеться про $2,23 млрд», – повідомив він.

Контекст. Рішення Конституційного суду про скасування повноважень НАЗК може привести до тимчасового припинення безвіза з ЄС.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини