Facebook Pixel

4 шкідливі звички для ваших очей: що не потрібно робити, щоб не втратити зір

Часто спосіб життя, звички або незнання певних правил призводить до погіршення здоров’я. Ну що, здавалося б, поганого в тому, щоб почитати новини з телефону у транспорті? Чи купити красиві окуляри на розкладці в переході й вигулювати їх на сонці? Або на вихідні чи щовечора до глибокої ночі зависати у комп’ютері, переглядаючи всі сезони популярного серіалу?

Це, на перший погляд, дрібниці, але насправді вони значно впливають на стан очей. Експертка у питаннях зору, офтальмолог всеукраїнської мережі медцентрів «Новий Зір» Юлія Галушко розповість про 4 неочевидні фактори, через які з часом ми починаємо гірше бачити.

Читання в темряві та в транспорті

Коли Україна потерпала від віялових вимкнень електрики, мабуть, кожен відчув на собі вплив темряви. Тоді вийшло багато статей про шкоду читання за відсутності додаткового освітлення. А ось про те, чим загрожує для зору користування гаджетом в метро, маршрутці, автобусі чомусь ніхто не розповідає. Взагалі дивитися на екран або робити щось, пов’язане з дрібною моторикою, у приміщенні з поганим освітленням чи в транспорті призводить до надмірного перенапруження зору.

Чому? Бо очі намагаються сфокусуватися на об’єкті, а відсутність світла чи рух машини ускладнює цей процес. Кришталик перебуває у постійній напрузі, адже силується зловити фокус.

Висновок: регулярне читання (перегляд відео) за недостатнього освітлення або під час їзди в транспорті у перспективі спричиняє погіршення зору.

Тривале перебування за комп'ютером і гаджетами

Quote«Зараз пацієнти найчастіше скаржаться, що почали гірше бачити, саме через довгу взаємодію з комп’ютером і смартфоном. Але тут винний не гаджет, а недотримання правил безпечного користування приладом», – каже лікарка Юлія Галушко.

Неправильно налаштована яскравість екрана, близька відстань обличчя до нього, тривалий фокус на одній картинці позначаються на природному зволоженні рогівки, спричиняє перенапруження очей та розвиток синдрому сухого ока. А це поступово призводить до зниження зору.

Висновок: важливо дотримуватися режиму відпочинку. В разі тривалої роботи за комп'ютером що 20 хвилин відволікатися, час від часу дивитися вдалину, фокусуватися на об’єктах, розташованих на чималій відстані. Людям, чия праця пов'язана з ПК, дозувати перебування за приладом й організувати робоче місце так, щоб екран був не ближче ніж 50–60 см від обличчя.

Неправильне носіння контактних лінз

Звісно, лінзи – це зручно й для багатьох уже стало буденністю. Проте не слід забувати, що під час їх використання збільшується ризик занесення інфекції в очі. Вони розміщуються в безпосередній близькості до рогівки, тому важливо дотримуватися 5 правил. Не використовувати довше зазначеного терміну: одноденні змінювати щодня, а розраховані на місяць носити лише 30 днів. Не міняти лінзи з лівої на праву і навпаки. Не засинати в них, якщо це не нічні, звісно. Не використовувати той самий розчин протягом кілька днів. Не надягати лінзи брудними руками.

Висновок: недотримання простих правил може відбитися на якості та чіткості зору.

Сонцезахисні окуляри без УФ-фільтра

При купівлі окулярів надавайте перевагу моделям з ультрафіолетовим фільтром. Адже відсутність спеціального захисту на лінзах, а не просто темні скельця, в разі прямих променів сонця загрожують не тільки пошкодити сітківку ока. Надалі це може ініціювати катаракту – помутніння кришталика.

Висновок: для таких аксесуарів важливі не лише їхній колір та дизайн. Головне – захисні властивості. Найкращими вважаються окуляри з маркуванням UV400, адже блокують усі 3 типи шкідливого випромінювання.

Подякувати 🎉