Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Росія закрила Керченську протоку для військових та державних кораблів на пів року — МЗС України

РФ вирішила закрити частину акваторії Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів і державних суден інших країн, мотивуючи рішення військовими навчаннями.

Акваторія Чорного моря буде закритою з наступного тижня і до жовтня 2021 року, говориться в заяві Міністерства закордонних справ України.

«Такі дії РФ є черговою спробою в порушення норм і принципів міжнародного права узурпувати суверенні права України як прибережної держави, оскільки саме Україна має права регулювати судноплавство в цих акваторіях Чорного моря», — заявили в українському МЗС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Пояснюється, що згідно з Конвенцією ООН з морського права, «РФ не повинна перешкоджати або заважати транзитному проходу через міжнародну протоку до українських портів в Азовському морі».

У відомстві підкреслили, що поряд зі зростаючою військовою активністю РФ на східних рубежах України цей крок тільки підсилює ескалацію в регіоні.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Вона перекидає військові кораблі з Каспійського моря і підсилює свій військовий потенціал в Азово-Чорноморському регіоні, а також, незважаючи на відсутність правових підстав, вирішила закрити цю акваторію для військових кораблів інших держав, зокрема України», — додали в МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві України закликали міжнародну спільноту посилити тиск на РФ із метою скасування рішення про закриття акваторії та припинення ескалації в Азово-Чорноморському регіоні.

Контекст. Оповіщення від Міноборони РФ про заборону мирного проходу військових кораблів і суден інших країн із 24 квітня до 31 жовтня опублікував у Facebook керівник Інституту чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко. Керченську протоку перекривають під приводом проведення військових навчань. Однак рішення не стосується комерційних суден.

14 квітня в відділі інформаційного забезпечення Чорноморського флоту РФ повідомляли про проведення ракетними і десантними кораблями артилерійських стрільб у рамках контрольної перевірки.

У США напередодні заявляли про відправку своїх військових кораблів у Чорне море «в знак підтримки України на тлі збільшеної військової присутності Росії» біля східних кордонів країни. Американські кораблі повинні були знаходитися недалеко від берегів України в Чорному морі до 4 та 5 травня. Але 15 квітня в МЗС Туреччини повідомили, що США скасували прохід есмінців Roosevelt і Donald Cook в Чорне море в зв'язку з розмовою Байдена і Путіна.

Коментарі

Всі новини