ЄС визнав порушенням суверенітету України відкриття залізничного руху Кримським мостом

Відкриття залізничного сполучення з Кримським півостровом без згоди Києва є порушенням суверенітету і територіальної цілісності України.

Про це заявив офіційний представник Європейської служби зовнішньополітичної діяльності (ЄСЗД).

«Залізничне сполучення — ще один крок до примусової інтеграції незаконно анексованого півострова з Росією та ізоляції Криму від України, частиною якої він залишається», — йдеться у комюніке представника ЄСЗД у понеділок.

Telegram Logo

У комюніке зазначається, що Кримський міст обмежує сполучення з українськими портами на Азовському морі. ЄС очікує від Росії забезпечення вільного проходу суден через Керченську протоку, як того вимагає міжнародне право.

ЄС знову заявив про підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, наголосивши на тому, що не визнає і ніколи не визнає незаконну анексію Росією Кримського півострова.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Литва і Фінляндія також назвали порушенням міжнародного права відкриття залізничного руху Керченським мостом. Про це повідомили у МЗС Фінляндії і написав у Twitter глава МЗС Литви Лінас Антанас Лінкявічюс.

Раніше представництво президента України в Криму назвало протиправним запуск залізничного сполучення між РФ і тимчасово окупованим Кримом і засудило неузгоджений візит президента РФ Володимира Путіна на півострів.

У повідомленні представництва президента України в АР Крим у Facebook зазначається, що в'їзд і виїзд у тимчасово окупований Крим повинен відбуватися тільки за узгодженням з українською стороною і виключно через КПВВ на адміністративному кордоні.

Контекст. Кримський або Керченський міст через Керченську протоку протяжністю 19 км з'єднує Керченський і Таманський півострови через острів Тузла і Тузлинську косу. Зведення мосту почалося після анексії Кримського півострова Російською Федерацією.

Складається з двох паралельних мостів — автодорожнього (частина дороги А-290 Керч — Новоросійськ) і залізничного (частина лінії Багерово — Вишестеблієвська). Автомобільне сполучення Кримським мостом було відкрито 2018 року.

Укладання рейок і шпал на першому шляху залізничного мосту через Керченську протоку було здійснено у червні 2019 року. Перші квитки на потяги з Москви і Санкт-Петербурга до Криму через Кримський міст надійшли у продаж 8 листопада 2019-го. Залізничну частину мостового переходу офіційно відкрили 23 грудня 2019 року .

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини