Facebook Pixel

росія просуває у TikTok антиукраїнську пропаганду

Російські пропагандисти розгорнули цілеспрямовану кампанію в TikTok за допомогою тисяч фейкових акаунтів, які поширюють дезінформацію про війну в Україні.

На користувачів у кількох європейських країнах таргетувались неправдиві пости, що українські посадовці та їхні родичі нібито придбали розкішні автомобілі або вілли за кордоном після вторгнення рф у лютому 2022 року.

Відео в TikTok відіграли свою роль у звільненні міністра оборони України Олексія Резнікова, стверджує його донька Анастасія Штейнгауз. Фейкові ролики поширили неправду, ніби вона купила віллу у Мадриді. Інші брехливі твердження стверджували, що донька Резнікова володіє нерухомістю на Лазурному узбережжі Франції.

Фейкові відео, нібито донька Олексія Резнікова придбала нерухомість у Європі

Фейкові відео, нібито донька Олексія Резнікова придбала нерухомість у Європі

Штейнгауз каже, що не має нерухомості в Іспанії, Франції чи «деінде за межами України».

BBC Verify відстежила фотографії будинків у Мадриді та Каннах з фейкових роликів. Виявилося, що зображення взяті з місцевих сайтів з продажу нерухомості, і вони обидва досі продаються.

Інші відео безпосередньо атакували Резнікова.

Дезінформація в TikTok — це спланована російська кампанія

BBC виявила, що відео про Штейнгауз належать до великої російської мережі фейкових акаунтів TikTok. Вони вдають реальних користувачів з різних країн.

Використовуючи пошук за хештегами та рекомендації TikTok, BBC Verify відстежила сотні подібних відео проти десятків українських посадовців. Акаунти використовували викрадені фотографії, у тому числі знаменитостей.

Фейкові акаунти у TikTok, що є частиною російської мережі прихованого впливу

Фейкові акаунти у TikTok, що є частиною російської мережі прихованого впливу

За небагатьма винятками вони опублікували лише по одному відео — нова тактика для уникнення виявлення та маніпулювання рекомендаціями TikTok.

Є багато непрямих ознак можливого російського походження мережі, зокрема типові помилки російськомовних.

Фейкові акаунти у TikTok, що є частиною російської мережі прихованого впливу

Фейкові акаунти у TikTok, що є частиною російської мережі прихованого впливу

Багато відео містили посилання на сайт, який раніше Meta викрила як частину російської мережі прихованого впливу.

російські боти в TikTok намагаються дискредитувати українську владу

Мета російських пропагандистів — дискредитувати українських посадовців. Багато відео атакували Резнікова, президента Володимира Зеленського та інших представників влади.

У фейкових роликах їх зображували як людей, які піклуються лише про гроші, а не про людей.

Боти уникали прямих звинувачень, але натякали на купівлю розкоші під час війни. Але при перевірці всі ці твердження виявилися брехнею.

У такий спосіб росіяни намагаються підірвати довіру українців до керівництва та зробити суспільство менш стійким у боротьбі з росіянами, Також акцент на корупцію у військовому керівництві був розрахований на Захід, впевнені фахівці.

TikTok не встигає видаляти російські фейки оперативно

Представник TikTok заявив, що компанія бореться з тими, хто намагається впливати на аудиторію обманним шляхом. Вони видалили викриту кампанію з росії та досі розслідують, хто за нею стоїть.

Також фахівці платформи знайшли інші фальшиві відео італійською та англійською мовами.

На жаль, TikTok не встигає видаляти всі російські фейки — застосунок продовжує рекомендувати десятки сумнівних відео. Деякі з них були опубліковані в листопаді та висвітлювали нещодавні події.

Нагадаємо, у грудні росіян викрили на використанні фейкових цитат зірок для поширення антиукраїнської пропаганди.

Подякувати 🎉