Facebook Pixel

TikTok розкрила мережу російських акаунтів, щоі поширювали дезінформацію про Україну у Європі

Компанія TikTok Inc. виявила російську дезінформаційну мережу, яка влітку 2022 року поширювала військову пропаганду про Україну з-поміж більш як ста тисяч європейських користувачів. Про це пише Bloomberg.

Мережа діяла на росії, але переважно була націлена на людей у Німеччині, Італії та Великій Британії. Майже 1700 облікових записів, що належать мережі, могли поширювати антиукраїнські повідомлення, маскуючись під облікові записи, створені місцевими користувачами. У період із липня до вересня 2022 року ці акаунти залучили 133 564 підписники.

Зазначені акаунти використовували синтезування мови та поширювали проросійські заяви мовами країн, на які вони були націлені

Наразі невідомо, чи пов'язана ця мережа з російським урядом.

У відповідь на це компанія спільно з місцевими фахівцями з перевірки фактів розробила рекомендації для своєї команди модерації контенту, щоб виявляти та видаляти відео з дезінформацією та облікові записи користувачів, які ними діляться. Компанія також зробила низку кроків, включно з додаванням ярлика до облікових записів, що свідомо належать державним ЗМІ, і блокуванням прямих трансляцій користувачів із Росії та України для показу користувачам у країнах ЄС.

Контекст. У мереж дезінформації є кілька цифрових інструментів у рукаві, щоб розширити сферу свого впливу. Зазвичай вони використовують віртуальні приватні мережі, щоб створити видимість того, що походять із різних країн, і купують персоналізовану рекламу на ринках, які вони хочуть охопити, створюючи видимість того, що їхні акаунти створені місцевими жителями. Вони також можуть купувати IP-адреси, щоб справити враження, що вони створюють облікові записи з різних місць проживання, хоча їх створено під одним дахом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉