Російський уряд імітує міжнародні ЗМІ у рамках своїх дезінформаційних кампаній. Про це з посиланням на дослідження ЄС пише Bloomberg.
У дослідженні ЄС агентство проаналізувало вибірку зі 100 випадків маніпулювання інформацією в період із жовтня до грудня. 60 випадків пов'язані з російським вторгненням в Україну, мета Москви – відволікти аудиторію, відвести провину чи звернути увагу на інші теми.
Найчастіше росія імітує міжнародні ЗМІ. У дослідженні наводяться чотири випадки, коли для нападок на Україну та президента Володимира Зеленського було створено фальшиві обкладинки, що імітують візуальний стиль європейських журналів. У двох відео, що імітують титульні сторінки Al Jazeera та Euronews, стверджувалося, що українських футбольних фанатів було затримано через нацистську поведінку під час чемпіонату світу та що німецький аукціонний будинок збирається знищити витвори російського мистецтва. Ці матеріали були швидко підхоплені й посилені каналами, що приписуються російським державним агентствам.
ЄС намагається протистояти російським зусиллям щодо дезінформації, які, за словами офіційних осіб, спрямовані на підрив єдності блоку в підтримці України. У рамках своїх зусиль ЄС зажадав від основних платформ соціальних мереж підготувати звіти про свої зусилля щодо дотримання нового кодексу з дезінформації. Декілька членів комісії в Брюсселі особливо критикували нового власника Twitter Inc Ілона Маска.
Маск отримав попередження ЄС про необхідність усунути путінську пропаганду з Твіттера.
«Я стурбована тим, що Twitter звільнив величезну кількість співробітників у Європі, я так розумію, й тих, хто займається дезінформацією. Якщо ви хочете ефективно виявляти та вживати заходів проти дезінформації та пропаганди, це потребує ресурсів. Особливо в контексті російської дезінформаційної війни», — сказала віцепрезидентка Європейської комісії Віра Журова.
У дослідженні також йдеться про те, що російські дипломатичні канали є невіддільною частиною інцидентів, пов'язаних із маніпулюванням інформацією, тоді як Китай також використовує дипломатичні канали, переважно спрямовані проти США.
Вибірковий набір даних також вказує на певну співпрацю між росією та Китаєм щодо маніпулювання інформацією.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
На столичному готелі «Україна» з’явилась арт-інсталяція, присвячена українським піхотинцям