Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Американський TikTok планує відділитися від китайського власника

Американський TikTok планує відділитись від китайського власника.Фото: DW

Американський TikTok планує відділитись від китайського власника.Фото: DW

Керівництво TikTok обговорює можливість відокремлення від китайської материнської компанії ByteDance Ltd. Про це пише Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Відчуження частини компанії відбудеться в разі, якщо власники не зможуть домовитися з представниками американської держбезпеки. За словами аналітиків Bloomberg Intelligence Мандіпа Сінгха та Даміана Реймерца, бізнес TikTok у США може бути оцінений у $40 – 50 млрд.

На такі кроки соцмережа йде через прискіпливу увагу до неї з боку урядів західних країн. ByteDance Ltd належить китайцям, і країни побоюються, що TikTok може бути використаний Пекіном для маніпуляцій і стеженням за населенням західних країн. У лютому 2023 року уряд Канади заблокував TikTok на всіх телефонах держслужбовців. Те саме зробила Єврокомісія для своїх посадовців. Деякі штати США першими пішли на рішучі кроки ще наприкінці 2022 року.

Зараз компанія проходить перевірку національної безпеки Комітетом з іноземних інвестицій у Сполучених Штатах. Торік ByteDance Ltd. погодилася внести низку змін до плану, який вона називає Project Texas. Пропозиція включає залучення американського технологічного гіганта Oracle Corp. для розміщення даних користувачів у Техасі, США, та перевірки його програмного забезпечення. Крім того, уряд США призначить наглядову раду за соцмережею з трьох осіб. Але джерела Bloomberg у владних колах США говорять, що це буде недостатньо для заспокоєння американських урядовців.

За даними Bloomberg, частину акцій ByteDance Ltd придбав фонд G42. Останній належить королівській родині шейха ОАЕ й очолюється главою розвідки країни. Наразі вартість ByteDance Ltd оцінюється у $220 млрд.

Нагадаємо, що компанія TikTok Inc. виявила російську дезінформаційну мережу, яка влітку 2022 року поширювала військову пропаганду про Україну з-поміж більш як ста тисяч європейських користувачів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини