Facebook Pixel

«Газпром» погрожує Молдові закрутити вентиль

Росія пригрозила Молдові зупинкою постачань газу – в чому причина. Фото: ОГТСУ

Росія пригрозила Молдові зупинкою постачань газу – в чому причина. Фото: ОГТСУ

«Газпром» попередив Кишинів, що перекриє подачу газу в Молдову, якщо країна не розрахується за постачання. Російський монополіст заявив, що оплата за контрактом мала надійти 22 листопада, однак молдавська сторона своє зобов’язання не виконала.

Quote«Черговий термін нинішніх платежів — 22 листопада цього року. У зв'язку з цим «Газпром» відповідно до контракту повідомив молдавську сторону, що через 48 годин постачання газу до Молдови буде зупинено. «Газпром» вкрай розчарований невиконанням Молдовою своїх контрактних зобов'язань», — наводить слова офіційного представника російського газового монополіста Сергія Купріянова «Інтерфакс».

Контекст. 22 жовтня Молдова оголосила надзвичайний стан у сфері енергетики на тлі завершення контракту на постачання природного газу між «Молдовагаз» і «Газпромом». Увесь газ, що постачався в республіку, Кишинів закуповував винятково в Росії. На жовтень було законтрактовано на третину менше палива, ніж необхідно Молдові без урахування Придністров'я.

Після провалу переговорів із РФ Молдова 25 жовтня уклала контракт на закупівлю природного газу обсягом 1 млн кубів із польською державною нафтогазовою компанією PGNiG.

Telegram Logo

Через те, що в Молдові утворився фізичний дефіцит газу, зокрема для об'єктів критичної інфраструктури, молдавська сторона звернулася до України з проханням надати приблизно 15 млн кубометрів газу.

29 жовтня молдавська та російська сторона дійшли згоди й уклали контракт на постачання газу на 5 років на умовах Молдови.

Коментарі

Всі новини