Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Енергокриза в Молдові. Україна поставить 15 млн кубометрів газу на умовах безоплатного повернення

Молдова звернулася по допомогу до України надати 15 млн кубометрів природного газу на покриття дефіциту й забезпечення роботи критичної інфраструктури поки веде переговори з «Газпромом».

«Молдова звернулася до України з проханням надати близько 15 млн кубометрів газу. Про жодне 1 млрд кубометрів мова не йде й близько», — повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.

За його словами, вчора (22 жовтня, 2021 року — The Page) на РНБО обговорювалося питання допомоги Молдові в постачаннях газу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Наразі Молдова веде складні переговори з «Газпромом» щодо продовження довготермінового контракту на постачання газу. Тому молдовській стороні зменшено номінації і в країні утворився фізичний дефіцит газу, зокрема для об'єктів критичної інфраструктури.

«Україна може допомогти, але хоче, щоб Молдова повернула цей газ до кінця зими. Все-таки за 4 місяці Молдова, ймовірно, знайде постійного постачальника газу, а саме в лютому цей газ буде найпотрібнішим Україні. <...> Такі дії — це певна форма «аварійної допомоги», це правильна практика добросусідських відносин», — зазначив Герус.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Народний депутат також уточнив, що в підземних газових сховищах України нині сконцентровано 18,4 млрд кубометрів газу. Обсяг 15 млн кубометрів — це 0,08% запасів станом на сьогодні.

Коментарі

Всі новини