Facebook Pixel

Молдова добудувала газопровід в обхід України

Будівництво газопроводу Ясси (Румунія) — Кишинів завершено. Це дасть змогу Республіці Молдова отримати доступ до природного газу з країн Європи.

Про це повідомив віцепрем'єр — міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спину, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

«Після декількох років праці, бюрократії, процесів труба Ясси — Кишинів надає нам доступ на європейський енергетичний ринок. Я говорив із румунськими чиновниками про можливість постачання газу», — написав у Facebook Спину.

Telegram Logo

Газопровід Ясси — Унгени — Кишинів будувався майже десять років задля диверсифікації постачання газу до Молдови.

Спочатку у 2014 році було відкрито газопровід Ясси — Унгени на кордоні Румунії та Молдови. Утім, його так і не запустили для комерційного використання. І досі 100% постачання газу в Молдову припадає на російський «Газпром», який вона отримує транзитом через Україну.

Молдова та «Газпром» поки що не домовилися про довгострокове продовження газового контракту, який закінчився 30 вересня. Тому сторони домовилися тимчасово продовжити договір на колишніх умовах на один місяць.

У жовтні Молдова отримуватиме газ за ціною $790 за 1 тис. кубометрів, тоді як у вересні ціна становила $550 за 1 тис. кубометрів.

Контекст. Андрій Спину тижнем раніше заявляв про те, що запуск газопроводу Ясси — Кишинів не означає нижчу ціну на ресурс із боку Румунії, як порівняти із ціновою пропозицією «Газпрому».

Коментарі

Всі новини