Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Обійшлася без «Газпрому». Молдова знайшла, де купити газ

Молдова купила 1 млн кубометрів газу в польської PGNiG, переговори з «Газпромом» тривають. Фото: ОГТСУ

Молдова купила 1 млн кубометрів газу в польської PGNiG, переговори з «Газпромом» тривають. Фото: ОГТСУ

Після провалу переговорів із Росією Молдова 25 жовтня уклала контракт на закупівлю природного газу обсягом 1 млн кубів із польською державною нафтогазовою компанією PGNiG. Як пише місцеве видання NewsMaker, ця закупівля є пробною, ціна не розголошується. Вона дасть змогу перевірити можливості країни імпортувати блакитне паливо з альтернативних джерел.

Quote«Це перша в історії Молдови закупівля газу з альтернативного джерела», — наголосили в уряді країни.

Утім, влада Молдови й далі веде переговори з РФ щодо укладання довгострокового контракту на постачання газу.

Quote«В умовах зниження тиску в системі газопостачання закупівля газу з альтернативних джерел дає змогу й далі постачати газ споживачам», — йдеться в заяві уряду країни.

Чиновники наголосили, що вартість пробного контракту з польською стороною жодним чином не відіб'ється на гаманцях споживачів. Закуплений обсяг газу почав надходити до Молдови сьогодні із 6 години ранку через український газовий пункт Олексіївка (у Чернівецькій області на українсько-молдавському кордоні).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Через те що в Молдові утворився фізичний дефіцит газу, зокрема для об'єктів критичної інфраструктури, молдавська сторона звернулася до України з проханням надати приблизно 15 млн кубометрів газу. Наразі в підземних газових сховищах України сконцентровано 18,4 млрд кубометрів газу. Обсяг 15 млн кубометрів — це 0,08% запасів станом на сьогодні.

Коментарі

Всі новини