Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Молдова оголосила тендери на закупівлю газу з постачанням з України

Молдавське державне підприємство Energocom відкрило низку тендерів на закупівлю природного газу з постачанням від кордонів з Україною (Олексіївка) або Румунією (Унгени).

«Energocom — компанія, що на 100% належить державі, — готується закупити природний газ, який постачатиметься на молдовський кордон з України та/або Румунії», — повідомляється на сайті держпідприємства, передає «Інтерфакс-Україна».

Тендери оголошено через надзвичайну ситуацію з енергоресурсом у Молдові, що виникла внаслідок складних переговорів із «Газпромом».

Тендери проводитимуться на різні періоди, починаючи з короткострокових закупівель газу «обсягом 5 млн кубометрів і, можливо, більше», пояснюється в повідомленні. Перший тендер на закупівлю 1 млн кубометрів газу було оголошено 23 жовтня.

З-поміж вимог до постачальників — «перевірена репутація надійної та професійної діяльності (ліцензія на постачання газу принаймні до однієї країни ЄС/Енергетичної спільноти й понад 0,3 млрд куб. м торгівлі газом у 2020 році)».

Передоплата здійснюється одразу, але «швидкий переказ іноземним організаціям може бути здійснено тільки в понеділок, 25 жовтня».

З огляду на надзвичайну ситуацію Агентство державної власності Молдови — єдиний акціонер Energocom — направить лист-підтвердження обраним постачальникам про те, що платежі буде проведено належним чином.

Чому в Молдові сталася енергетична криза

У Молдові оголошено надзвичайний стан у сфері енергетики, оскільки контракт на постачання природного газу між «Молдовагаз» і «Газпромом» закінчився 1 жовтня з продовженням до 1 листопада.

Поки що весь газ, що постачається в республіку, закуповується винятково в «Газпрому». На жовтень було законтрактовано на третину менше палива, ніж необхідно Молдові без урахування Придністров'я.

Борг Молдови перед «Газпромом» за поставлений газ складає $700 млн. Наприкінці минулого тижня переговори між Кишиневом і Москвою не увінчалися успіхом.

Молдова споживає приблизно 1 млрд кубометрів газу на рік без урахування Придністров'я.

Аварійне постачання газу з України в Молдову

Компанія «Нафтогаз України» та «Енергоком» підписали рамкову угоду про постачання до 700 млн куб. м газу в разі потреби, повідомила «Економічна правда» з посиланням на джерела в уряді країни. Угода передбачає постачання енергоресурсу, придбаного «Нафтогазом» у Європі. «Про газ власного видобутку не може бути й мови», — наголосили в уряді.

Зазначається, що угоду має затвердити Кабінет міністрів України, який зараз виконує функції наглядової ради «Нафтогазу».

Раніше влада Молдови звернулася до української з проханням поставити в республіку приблизно 15 млн куб. м газу. Глава комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунального господарства Андрій Герус назвав це формою «аварійної допомоги» критичної важливості, коли Кишинів веде переговори з Москвою про укладання нового контракту на постачання газу.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини