Facebook Pixel

Російські окупанти далі мілітаризують Запорізьку АЕС — Держатомрегулювання

Російські окупанти продовжують мілітарізувати Запорізьку АЕС — Держатомрегулювання

Російські окупанти продовжують мілітарізувати Запорізьку АЕС — Держатомрегулювання

Російські окупанти розмістили в приміщенні турбінного відділення четвертого енергоблоку Запорізької АЕС військову техніку та вибухівку. Про це Держатомрегулювання повідомили представники МАГАТЕ.

Наприкінці липня 2022 року російські військові вже розмістили в машинній залі першого енергоблоку ЗАЕС важку військову техніку з боєкомплектом, а також зброю та вибухівку. На початку серпня 2022 року отримано інформацію щодо розміщення військової техніки також і в машинному залі енергоблоку № 2 ЗАЕС.

Також до Держатомрегулювання неофіційними каналами надходить інформація щодо зберігання техніки, зброї та вибухівки в інших виробничих приміщеннях ВП «Запорізька АЕС», зокрема в ремонтно-механічних майстернях і на дахах енергоблоків.

Quote«Нові злочинні дії російських окупантів – черговий крок, який завдає значної шкоди ядерній і радіаційній безпеці ядерних установок, що є на промисловому майданчику Запорізької АЕС. Неадекватні рішення та дії російських військових наражають на небезпеку як персонал атомної станції, так і жителів прилеглих населених пунктів», — зазначають у Держатомрегулюванні.

Експерти вкотре зауважують, що в разі виникнення аварійної ситуації на ЗАЕС із потенційно можливим виходом радіоактивних речовин у довкілля, наслідки відчує не лише Україна – вони матимуть транскордонний характер.

Quote«Ядерний тероризм, до якого вдається російська федерація, є неприпустимим явищем у цивілізованому світі. Закликаємо міжнародну спільноту до консолідованої та рішучої відповіді на дії країни-агресора, застосування жорстких санкцій до підприємств атомної галузі рф і афілійованих із ними осіб. Наголошуємо, що рф має бути позбавлена всіх прав і привілеїв у МАГАТЕ та інших міжнародних інституціях у сфері використання ядерної енергії», — наголосили в Держатомрегулюванні.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉