Facebook Pixel

Окупанти притягли на ЗАЕС «Гради»: в «Енергоатомі» очікують нову провокацію

Російське окупаційне військо й далі порушує всі норми та вимоги ядерної та радіаційної безпеки Запорізької АЕС, яку утримує під своїм контролем. В «Енергоатомі» помітили ознаки підготовки загарбником до вчинення нових провокацій на найбільшій у Європі АЕС.

Фахівці компанії виявили, що росіяни привезли на станцію декілька одиниць РСЗВ «Град» і розташували їх поблизу одного з енергоблоків і сухого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Quote«Найвірогідніша провокація, що готується, – обстріли протилежного берегу Дніпра, зокрема, міст Нікополь і Марганець, цими установками «Град» безпосередньо з майданчика ЗАЕС, користуючись «прикриттям» енергоблоків і сховища відпрацьованого ядерного палива», — йдеться в повідомленні.

«Енергоатом» укотре закликав світову спільноту та МАГАТЕ створити безпекову зону всередині ЗАЕС і навколо неї за умови її повної демілітаризації та деокупації.

Контекст. МАГАТЕ вже має групу фахівців, які постійно перебувають на тимчасово захопленій російською армією Запорізькій АЕС. Утім, це не заважає окупантам регулярно обстрілювати станцію, що час від часу призводить до повного її знеструмлення. На станції в заручниках і далі перебуває український персонал.

Під час масованого ракетного обстрілу 23 листопада більшість регіонів України було повністю знеструмлено. Зокрема, без енергопостачання залишилися області, де розташовані всі українські АЕС. Самі електростанції не було пошкоджено внаслідок обстрілів, проте на них спрацював аварійний захист, і через це було автоматично відключено всі енергоблоки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉