Facebook Pixel

Дії росіян на ЗАЕС спровокували екологічну катастрофу – «Енергоатом»

Діяльність російських загарбників на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС вилилася в екологічну катастрофу. Про це повідомляє пресслужба «Енергоатому».

У компанії заявили, що через зупинення енергоблоків ЗАЕС тепла вода більше не потрапляє в ставок-охолоджувач. Унаслідок температура води в ньому впала до +13 градусів, що спричинило масову загибель риби.

Quote«За сприятливих умов, коли температура взимку ніколи не опускалася нижче за +18 градусів, риба розмножувалася. Тож якщо температура води в ставку-охолоджувачі найближчим часом не підвищиться, на берег викине майже тисячу тонн дохлої риби», — йдеться в повідомленні.

В «Енергоатомі» розповіли, що сьогодні в спеціальному ставку проживають два види риб. Йдеться про тепловодну тілапію та азійського сома. У ставок їх завезли чверть століття тому. Ці риби «знищують зелені водорості й забезпечують чистоту охолоджувальних трубок конденсатора турбіни».

Контекст. Раніше в «Енергоатомі» наголосили на необхідності повторного запуску реакторів ЗАЕС для безпеки станції з приходом холодів. Під впливом низьких температур потенційно може статися збій систем охолодження, що своєю чергою може призвести до катастрофи, пояснили в компанії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉