Facebook Pixel

РНБО: Іран узяв на себе провину через розслідування українських фахівців

Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що українські фахівці знали назву ракети, коли і де купив її Іран ще до того, як було оприлюднено перші версії.

У коментарі ВВС він зазначив, що наявність цих доказів у України, а також публічні заяви партнерів з інших країн змусили Тегеран визнати провину.

Фото: Офіс президента

Фото: Офіс президента

За словами Данілова, на місці катастрофи працювали ті ж самі спеціалісти, які розслідували падіння малазійського Boeing рейсу МН-17 на Донбасі.

«Ми не могли це одразу зробити публічно, нам треба було ще попрацювати. Іран — це дуже складна країна, і ми дуже хвилювалися, аби вони не відправили наших фахівців назад», — пояснив він.

Фото: Офіс президента

Фото: Офіс президента

Секретар РНБО підкреслив, що на фото, оприлюднених Офісом президента, чітко видно, що ракета влучила в кабіну пілота, тому наші льотчики одразу загинули. На фото також чітко видно отвори від виходу вибухових елементів.

Фото: Офіс президента

Фото: Офіс президента

Данілов також повідомив, що 30% тіл уже ідентифікували і орієнтовно 20-21 січня їх повернуть в Україну.

Він також зазначив, що попри офіційне визнання Іраном ракетного удару Україна продовжить власне розслідування та вимагатиме покарання винних.

Фото: Офіс президента

Фото: Офіс президента

Секретар РНБО упевнений, що іранська сторона повністю виплатить компенсацію родинам загиблих і вартість літака.

Контекст. Президент Ірану Хасан Рухані 11 січня офіційно заявив про те, що Boeing 737 рейсу PS 752 «Міжнародних авіаліній України» (МАУ) збили іранські військові, бо сприйняли його за ворожий об'єкт.

Американські ЗМІ з посиланнями на розвідку США, Пентагон і навіть представників іракської розвідки раніше повідомляли, що пасажирський літак Boeing 737 рейсу PS 752 зі 176 людьми на борту збили в Ірані помилково з зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) «Тор-М1» російського виробництва.

Пізніше прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо і прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявили, що літак МАУ збила іранська ракета.

Раніше українська комісія з розслідування катастрофи літака МАУ в Ірані повідомляла про те, що збирається шукати уламки ракети, випущеної з російського ЗРК «Тор».

Згідно зі світовими авіаційними правилами, Іран має право керувати розслідуванням авіакатастрофи, але в ньому зазвичай беруть участь і виробники.

Літак МАУ розбився вранці 8 січня о 04:40 за київським часом. В авіакомпанії вважають, що причиною аварії не могла бути помилка екіпажу, що літак був повністю справний – його планове технічне обслуговування проводилося 6 січня.

До з'ясування причин катастрофи українським авіакомпаніям заборонили польоти у повітряному просторі Ірану з 0:00 9 січня.

Мінінфраструктури оприлюднило список пасажирів літака МАУ, який розбився в Тегерані.

Подякувати 🎉