В Україні запрацював новий банківський стандарт. Він зробить розрахунки набагато простішими. На початку року державний концерн «Укроборонпром» заявив про плани приватизації своїх підприємств. А Рінат Ахметов все ж таки виплатив борги першим покупцям, колись державного «Укртелекому». Такими були новини понеділка, що минув.
«Укроборонпром» розпродає майно. Дев'ять державних підприємств концерну доповнили список об'єктів малої приватизації, який Фонд держмайна опублікував у газеті «Відомості приватизації». Верховна Рада 2 жовтня прийняла закон, який скасовує перелік об'єктів, що не підлягають приватизації. Втім, стратегічні об'єкти інфраструктури приватизовувати не будуть.
Рінат Ахметов доплатив за «Укртелеком». Компанія «СКМ» виплатила понад $700 млн кіпрській компанії Raga Establishment за мировою угодою у справі про купівлю оператора. Про це повідомило джерело «Економічної правди» в одній з компаній. За його словами, виплата відбулася наприкінці 2019 року. У пресслужбі «СКМ» інформацію не прокоментували, оскільки за умовами мирової угоди вона не підлягає оприлюдненню.
В Україні завершився перехід на міжнародний банківський стандарт. Всі розрахунки клієнтів українських банків з 13 січня перейшли на міжнародний стандарт IBAN. Про це повідомили в пресслужбі Національного банку України. Новий стандарт скорочує кількість реквізитів, що робить комфортним оформлення розрахункових документів. Відтепер рахунки складаються з 29 буквено-цифрових символів, які викладено в такій послідовності: код України ( UA), контрольний розряд (дві цифри), код банку (шість цифр), а також номер рахунку.
Бізнес-партнери співвласника «АТБ» купили компанію з видобутку золота. Олександр Петров і Віталій Якименко, у яких є спільний бізнес з співвласником мережі супермаркетів «АТБ» Геннадієм Буткевичем, в листопаді 2019 року стали власниками компанії «Ліра Майн Мінералз», пише видання «Наші Гроші». Компанія має право видобувати золото в Кіровоградській області.
Суд визнав мільярдні борги «АВК». Госпсуд Донецької області визнав вимоги банків до компанії «АВК». Таке рішення суд ухвалив 24 грудня у справі про банкрутство, яку відкрили в 2016 році. Йдеться про вимоги «Всеукраїнського банку розвитку» на суму 439,2 млн грн, «Райффайзен Банку Аваль» — на 399,8 млн грн, Промінвестбанку — на 1,3 млрд грн та Сбербанку — на 1,4 млрд грн. Суд також визнав вимоги на загальну суму 1,1 млрд грн, які забезпечені заставою (іпотекою) майна боржника.