Facebook Pixel

Рінат Ахметов доплатив за «Укртелеком»; Україна перейшла на IBAN; «Укроборонпром» розпродає майно. Головне за 13 січня

В Україні запрацював новий банківський стандарт. Він зробить розрахунки набагато простішими. На початку року державний концерн «Укроборонпром» заявив про плани приватизації своїх підприємств. А Рінат Ахметов все ж таки виплатив борги першим покупцям, колись державного «Укртелекому». Такими були новини понеділка, що минув.

Андрій Юхименко

Андрій Юхименко

головний редактор The Page

Facebook profile

«Укроборонпром» розпродає майно. Дев'ять державних підприємств концерну доповнили список об'єктів малої приватизації, який Фонд держмайна опублікував у газеті «Відомості приватизації». Верховна Рада 2 жовтня прийняла закон, який скасовує перелік об'єктів, що не підлягають приватизації. Втім, стратегічні об'єкти інфраструктури приватизовувати не будуть.

Рінат Ахметов доплатив за «Укртелеком». Компанія «СКМ» виплатила понад $700 млн кіпрській компанії Raga Establishment за мировою угодою у справі про купівлю оператора. Про це повідомило джерело «Економічної правди» в одній з компаній. За його словами, виплата відбулася наприкінці 2019 року. У пресслужбі «СКМ» інформацію не прокоментували, оскільки за умовами мирової угоди вона не підлягає оприлюдненню.

В Україні завершився перехід на міжнародний банківський стандарт. Всі розрахунки клієнтів українських банків з 13 січня перейшли на міжнародний стандарт IBAN. Про це повідомили в пресслужбі Національного банку України. Новий стандарт скорочує кількість реквізитів, що робить комфортним оформлення розрахункових документів. Відтепер рахунки складаються з 29 буквено-цифрових символів, які викладено в такій послідовності: код України ( UA), контрольний розряд (дві цифри), код банку (шість цифр), а також номер рахунку.

Бізнес-партнери співвласника «АТБ» купили компанію з видобутку золота. Олександр Петров і Віталій Якименко, у яких є спільний бізнес з співвласником мережі супермаркетів «АТБ» Геннадієм Буткевичем, в листопаді 2019 року стали власниками компанії «Ліра Майн Мінералз», пише видання «Наші Гроші». Компанія має право видобувати золото в Кіровоградській області.

Суд визнав мільярдні борги «АВК». Госпсуд Донецької області визнав вимоги банків до компанії «АВК». Таке рішення суд ухвалив 24 грудня у справі про банкрутство, яку відкрили в 2016 році. Йдеться про вимоги «Всеукраїнського банку розвитку» на суму 439,2 млн грн, «Райффайзен Банку Аваль» — на 399,8 млн грн, Промінвестбанку — на 1,3 млрд грн та Сбербанку — на 1,4 млрд грн. Суд також визнав вимоги на загальну суму 1,1 млрд грн, які забезпечені заставою (іпотекою) майна боржника.

Подякувати 🎉