Річний обіг світового ринку вакцин проти коронавірусу складе не менш як $10 млрд – оцінка

Велика ймовірність того, що щеплення потрібно буде робити щороку. Фото: CGTN.com

Велика ймовірність того, що щеплення потрібно буде робити щороку. Фото: CGTN.com

Аналітики інвестбанків Morgan Stanley і Credit Suisse вважають, що світовий ринок вакцин проти COVID-19 може перевищити $10 млрд на рік. Під час розрахунків вони використовували середню вартість вакцини в розмірі $20 за дозу. Зараз прогнозована відпускна ціна вакцини в різних виробників варіюється в діапазоні від $3 до $37, а деякі компанії обіцяють під час пандемії надавати вакцини безоплатно.

Аналітик Morgan Stanley Метью Харрісон вважає: навіть якщо вакциною проти COVID-19 скористаються лише ті, хто зараз щорічно робить собі щеплення проти сезонного грипу, це дасть фармацевтичним компаніям США, Європи та інших розвинених країн щорічну виручку в розмірі $10 млрд. Якщо ж вакцина проти коронавірусу користуватиметься більшою популярністю, ніж вакцини проти сезонного грипу, то виручка компаній може досягти $25 млрд на рік.

Аналітик Credit Suisse Еван Зайгерман вважає, що щорічна виручка компаній від продажу вакцини проти COVID-19 може скласти $10 млрд тільки в США з огляду на вартість вакцини Pfizer в розмірі $19,5 за дозу й за умови, що 330 млн громадян отримають по дві дози.

Telegram Logo

Мене Пангалос, виконавчий віцепрезидент AstraZeneca, зазначив, що в компанії сподіваються на те, що вакцина, яку вони розробляють разом з Оксфордським університетом, «буде ефективною щонайменше впродовж року, а можливо, і довше». Компанія почала масове виробництво вакцини й буде готова поставити сотні мільйонів доз із січня.

Контекст. Роботи зі створення вакцини проти COVID-19 викликають дискусії щодо її ціни. Засновник Microsoft Білл Гейтс закликає до встановлення граничного рівня цін для бідних країн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Вакцина проти коронавірусу в Україні, за попередніми даними, коштуватиме $37. Однак згодом ціна може бути знижена.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини