Facebook Pixel

росія використала Фродо Бегінса в антиукраїнській пропаганді

Елайджа Вуд

Елайджа Вуд

росія обманом змусила кількох американських акторів на платформі відеоповідомлень Cameo поширити неправду про президента України Володимира Зеленського. На відео такі знаменитості, як актор Елайджа Вуд, нібито надсилають йому особисте повідомлення з проханням отримати допомогу щодо вживання психоактивних речовин. Про це повідомило BBC.

У Cameo заявили, що ці відео можуть порушувати її правила.

Платформа, яка набула величезної популярності під час пандемії Covid-19, дозволяє користувачам запитувати записані повідомлення від знаменитостей та інших публічних осіб в обмін на плату.

У звіті Microsoft зазначили, що користувач Cameo, ймовірно, попросив знаменитостей на відео надіслати повідомлення комусь на ім’я Володимир, благаючи його звернутися по допомогу при алкоголізмі та вживанні наркотиків, не знаючи, що їхні відео будуть використані в російській пропаганді.

росія давно неправдиво стверджувала, що Президент Зеленський та інші українські лідери борються із вживанням психоактивних речовин, намагаючись таким чином виправдати своє вторгнення в Україну.

В одному відео, записаному Вудом, відомим за роллю Фродо Беггінса у «Володарі кілець», актор каже:

Quote«Сподіваюся, ти отримаєш необхідну допомогу. З любов’ю, Володимире, бережи себе».

Відео Cameo потім було змінено, щоб включити емодзі та логотипи ЗМІ, а потім поширювалося в соціальних мережах, іноді через російські державні ЗМІ. В одному випадку відео обговорювалися в російському політичному ток-шоу в прайм-тайм.

Microsoft повідомила, що з липня 2023 року помітила сім таких відеороликів із такими знаменитостями, як Прісцилла Преслі, актор із серіалу «У всі тяжкі» Дін Норріс, актриса з «Офісу США» Кейт Фланнері та зірка «Скраби» Джон Сі Макгінлі.

У Cameo заявили, що не будуть публічно коментувати будь-які поточні розслідування щодо довіри та безпеки, але додали, що використання їх відео в російській пропаганді буде порушенням правил спільноти.

Quote«У випадках, коли такі порушення є обґрунтованими, Cameo зазвичай вживає заходів для видалення проблемного вмісту та призупиняє дію облікового запису покупця, щоб запобігти подальшим проблемам», — йдеться в заяві представника Cameo.

Речник Вуда повідомив ЗМІ, що актор лише відповідав на запит через Cameo, і відео «жодним чином не було спрямоване на адресу Зеленського або взагалі не мало жодного відношення до росії, України чи війни».

Нещодавно у звіті американського технологічного журналу Wired було виявлено, що зображення таких знаменитостей, як Тейлор Свіфт і Кім Кардашьян, були розміщені поряд із антиукраїнськими цитатами, створюючи враження, ніби вони говорили ці речі.

Ця кампанія з дезінформації охопила щонайменше 7,6 мільйона людей лише у Facebook, повідомляє Wired. Дослідники пов’язують це з операцією російського впливу з попередніми зв’язками з кремлем.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉