Facebook Pixel

Реструктуризація кредитної заборгованості: за яких умов це можливо

Іноді трапляються випадки, коли людина взяла кредит в банку, але з часом фінустанова визнається не платоспроможною, тоді стає питання: «Що робити з заборгованістю»? Насправді віднесення банку до категорії неплатоспроможних, запровадження процедури тимчасової адміністрації або ліквідації банку не припиняють дію кредитних договорів.

Про це повідомляє портал ФінКульт у Facebook.

Що відбувається з заборгованістю у разі ліквідації банку?

У такому разі позичальник все одно зобов'язаний повернути банку основну суму боргу та сплатити відсотки у строки, які були встановлені умовами кредитного договору.

Тобто, якщо позичальник опинився у скрутному становищі, він може звернутися до банку з проханням про реструктуризацію кредитної заборгованості та змінити такі умови кредитного договору:

  • відсоткову ставку;
  • графік погашення боргу;
  • продовжити термін користування кредитом та зменшити суму щомісячного платежу;
  • скасувати пені та штрафні санкції;
  • списати частини боргу, в окремих випадках, також банк може йти на інші лояльні умови реструктуризації.

Як реструктуризувати кредитну заборгованість?

Для цього потрібно звернутися до банку з офіційною заявою про реструктуризацію та надати фінансовій установі документи, які підтверджують виникнення обставин, за яких позичальник не має змоги платити за кредитом.

Головною умовою приєднання до програми реструктуризації є сплата початкового платежу, не менше 5% – у разі іпотеки майнових прав або 10% – у разі іпотеки нерухомого майна, від суми кредитної заборгованості, розрахованої станом на дату звернення боржника до банку щодо прийняття умов реструктуризації.

Подякувати 🎉