Facebook Pixel

Як отримати Довідку про відсутність заборгованості з платежів: покрокова інструкція

Довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за стягненням яких покладено на контролюючі органи (далі – Довідка), що надається відповідно до Порядку №733, формується за відсутності у платника за даними інформаційно-комунікаційних систем ДПС податкового боргу та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску, та/або іншої заборгованості за платежами (у тому числі розстроченими, відстроченими, реструктуризованими), контроль за стягненням яких покладено на контролюючі органи.

Як отримати Довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи

Для отримання Довідки платник подає заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи. За формою згідно з додатком 2 до Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 03.09.2018 № 733.

Заява подається платником (на його вибір):

  • у паперовій формі;
  • в електронній формі.

В якій формі надається Довідка?

Довідка формується згідно з додатком 1 до Порядку та може надаватись платнику за його вибором або у паперовій, або в електронній формі. Форму отримання Довідки платник зазначає у Заяві.

Довідку у паперовій формі платник (його законний чи уповноважений представник) отримує безпосередньо в органі, до якого було подано Заяву.

Довідку в електронній формі платник отримує у приватній частині електронного кабінету з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Термін надання Довідки становить п’ять робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви органом, до якого її було подано.

В якому випадку платнику може бути відмовлено у наданні Довідки?

За наявності у платника за даними інформаційно-комунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску, та/або заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, платнику готується лист (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо надання Довідки. Лист вручається особисто платнику (його законному чи уповноваженому представникові) або надсилається платнику у порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Податкового кодексу України. Відмова у наданні Довідки готується уповноваженим органом протягом п'яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви органом, до якого її було подано.

Роздрукований електронний екземпляр документа у паперовому вигляді не вважається оригіналом.

Переглянути видану платнику електронну Довідку у відкритій частині (вхід до якої не вимагає ідентифікації) Електронного кабінету, зацікавлений орган/суб'єкт може шляхом запровадження податкового номера платника (код ЄДРПОУ/РНОКПП) та реквізитів електронної Довідки (дати та номери).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉