Facebook Pixel

Уряд заборонив відбирати кошти за борги: кого це стосується

24 лютого уряд підтримав законопроєкт, який забороняє виконавцям стягувати кошти з боржників — отримувачів благодійної допомоги. Про це повідомили в Мінреінтеграції.

Йдеться про матеріальну допомогу від громадських, благодійних і міжнародних організацій. Це стосується, зокрема, й допомоги на проживання, яка виплачується внутрішньо переміщеним особам.

Майбутній закон накладає заборону на період воєнного стану та 30 днів після його припинення.

Quote«Не можна в людини забирати останнє, стягувати кошти, які часто є єдиним джерелом для існування найбільш незахищених! Це треба усвідомлювати. Сподіваюся на розуміння та підтримку з боку парламентарів. Закликаю народних депутатів впровадити цю ініціативу якнайшвидше!» – звернулася до народних депутатів віцепрем'єр-міністр — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Водночас в Україні є законні підстави, щоб відібрати частину пенсії в пенсіонерів-боржників. Зокрема, у разі судової постанови до 50% пенсії автоматично перераховується на оплату боргу.

Нагадаємо, що Мінреінтеграції, «Укрпошта» та міжнародні організації в рамках спільного проєкту виплатили мешканцям звільнених територій 277,1 млн грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉