Facebook Pixel

Toshiba планує розділитися на три компанії

Реорганізація корпорації Toshiba. Фото: 潇 文/Unsplash

Реорганізація корпорації Toshiba. Фото: 潇 文/Unsplash

Японська компанія Toshiba Corp. оголосила про плани розділитися на три незалежні компанії до березня 2024 року. У компанії вважають, що поділ — є найкращим шляхом до збільшення акціонерної вартості. Про це повідомляє Reuters.

Перша компанія об’єднає у собі інфраструктурний напрямок і включатиме операції у сфері генерації та розподілу електроенергії, відновлюваних джерел енергії, управління енергоспоживанням, а також системних рішень для державної інфраструктури й будівництва. Її виторг у 2021 році, згідно з прогнозом Toshiba, становитиме близько 2,1 трлн єн.

Друга компанія займається виробництвом напівпровідникових компонентів, жорстких дисків, а також обладнання для виробництва чипів. Її виторг, як очікується, становитиме 870 млрд єн цього фінроку.

Telegram Logo

Третя компанія, яка збереже назву Toshiba, керуватиме часткою компанії в Kioxia Holdings Corp., яка займається флешпам'ятю, та іншими активами.

Видання The Wall Street Journal зазначає, що це рішення може викликати невдоволення в акціонерів, які закликали до продажу Toshiba приватній інвестиційній компанії. Акції компанії, що котируються у Франкфурті, впали на 4% на відкритті в п’ятницю, що підкреслює розчарування інвесторів таким планом дій.

Контекст. У 2015 році виконавчий директор і президент Toshiba Хісао Танака пішов у відставку після того, як компанія визнала, що завищувала свої прибутки у звітах за шість попередніх років.

Коментарі

Всі новини