Рейтинг Зеленського: довіра населення падає, а бажання дострокових виборів зросло майже вдвічі

Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Президенту Володимиру Зеленському довіряють майже 38% українців, повністю йому вірять майже 14%, швидше довіряють — 24%, а зовсім не мають довіри — 27,5%.

Баланс довіри/недовіри до президента у вересні 2020 року склав -18,8%, у грудні 2019 року — +31,5%. Про це йдеться в дослідженні Центру соціального моніторингу, результати якого презентували на пресконференції в агентстві «Інтерфакс-Україна».

Довіра українців до Кабміну, Нацбанку та Верховної Ради

Згідно з результатами опитування, Кабміну повністю довіряють лише 4% опитаних, скоріше довіряють — 16,4%, скоріше не довіряють — майже 41%, а зовсім немає довіри до уряду у майже 33% респондентів. Баланс довіри/недовіри до уряду у вересні 2020-го був на рівні -56,2%, водночас у грудні торік — -28%.

Telegram Logo

Нацбанку повністю довіряють трохи більше за 3% опитаних, скоріше довіряють — 20,6%, скоріше не довіряють — понад 36%, зовсім не довіряють регулятору майже 29% респондентів. Варто зазначити, що баланс довіри/недовіри до Нацбанку у вересні склав -41,4%, у грудні торік він був на рівні — -38%.

Повністю довіряють роботі Верховної Ради 2,8% респондентів, скоріше довіряють стільки ж, скільки й роботі Кабміну — 16,4%, скоріше не довіряють — майже 41% і зовсім не довіряють майже 36% опитаних.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Скільки людей підтримують дострокові вибори президента й Ради

Крім недовіри до президента, уряду й Нацбанку, збільшився і відсоток населення, що підтримує дострокові вибори глави держави й парламенту.

З усіх опитаних понад 38% підтримують таку ініціативу, з них майже 18% безумовно підтримують дострокові вибори президента, а 20,5% — скоріше підтримують.

Водночас скоріше не підтримують — трохи більше за 22%, безумовно не підтримують — 27,5%. Не змогли відповісти майже 12% респондентів. У грудні минулого року тільки 16,8% опитаних вважали за необхідне провести дострокові вибори президента.

Необхідним проведення дострокових виборів до Верховної Ради вважають 43% респондентів, з них майже 19% — безумовно підтримують цю пропозицію, а 24% — скоріше підтримують.

Майже 22% респондентів скоріше не підтримують проведення дострокових виборів, безумовно проти — майже 24%, а не змогли відповісти — трохи більш як 11%. У грудні 2019 року за дострокові вибори до Ради були майже 28% опитаних.

Варто зазначити, що під час дослідження було опитано 3014 осіб методом особистого інтерв'ю за місцем проживання, стандартна похибка становить 1,1 — 1,9%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини