
На початку кожного тижня традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.
Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:
- співпраця «Укрзалізниці» й Deutsche Bahn;
- створення Державною податковою службою територіальних органів як своїх відокремлених підрозділів;
- 5G-покриття в Україні.
Хто і як впливав на рейтинг президента з 28 вересня до 4 жовтня

Глава правління «Укрзалізниці» Володимир Жмак в інтерв'ю «Економічній правді» заявив, що поки не бачить можливості й сенсу залучати до співпраці будь-яких іноземних фахівців, зокрема й з Deutsche Bahn, з якою Міністерство інфраструктури в січні 2020 року підписало меморандум про співпрацю.
Це негативно відіб'ється на рейтингу президента Володимира Зеленського, адже під час підписання меморандуму планувалося, що фахівці Deutsche Bahn реформуватимуть управлінські механізми «Укрзалізниці», а також підвищуватимуть ефективність і якість залізничних перевезень у нашій країні. Експерти стверджували, що українській залізниці необхідне швидке й суттєве поліпшення управління, щоби підвищити ефективність і якість перевезень. Для цього потрібен був доступ до передового світового досвіду й до кращих операційних практик, а Deutsche Bahn має спеціалізовану консультаційну компанію, яка надає саме такі послуги.

Державна податкова служба (ДПС) створила територіальні органи як свої відокремлені підрозділи. Надалі відомство функціонуватиме як єдина юридична особа. Решту кроків для цього планується зробити до кінця поточного року.
Це позитивно відіб'ється на рейтингу Володимира Зеленського, оскільки створення територіальних податкових органів без статусу юридичних осіб є одним зі структурних маяків Меморандуму про економічну та фінансову політику з МВФ. Ба більше, такі зміни сприятимуть посиленню інституційної спроможності податкової, уникненню дублювання функцій і процедур, мінімізації корупції та покращенню надання послуг платникам податків.

Кабінет міністрів на своєму засіданні затвердив план заходів щодо підвищення якості мобільного зв'язку на 2020-2022 роки. Це зробили для того, щоби впровадити європейські підходи до інформування користувачів щодо рівня якості голосового зв'язку, SMS-повідомлень і мобільного доступу до інтернету.
Це позитивно позначиться на рейтингу глави держави, адже в плані заходів є положення, які надалі дадуть можливість розвивати технологію 5G в Україні. Для того щоби впровадити в Україні 5G, ухвалюватимуть національні стандарти, які відповідають європейським стандартам ETSI (щодо 5G-зв'язку це потрібно буде зробити до кінця 2022 року). Ба більше, в Україні створять інтерактивну онлайн-карту, де буде відображатися 5G-покриття, коли воно з'явиться в нашій країні.