Facebook Pixel

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 21-27 вересня

barometer-33.jpg

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • переговори уряду щодо отримання товарного кредиту на 250 млн євро в Австрії;
  • санкції щодо онлайн-сервісів, які містять контент російського виробництва;
  • будівництво нового аеропорту на Закарпатті;
  • співпраця «Нафтогазу» та «Енергоатому».

Хто і як впливав на рейтинг президента з 21 по 27 вересня

Микола Чечоткін
Негативно
Микола Чечоткін
Голова Держслужби з надзвичайних ситуацій

Уряд хоче взяти в Австрії кредит для того, щоби закупити австрійську пожежну техніку за таких умов: 250 млн євро на 10 років через банк країни під державні гарантії зі строком постачання впродовж п'яти років. Угода, за словами члена президії ради Федерації роботодавців України Олександра Соколовського, повністю закриє всі потреби України в пожежній техніці на 10 років.

The Page
Коментар The Page

Це негативно позначиться на рейтингу президента Володимира Зеленського, адже в Україні є підприємство, яке займається виробництвом пожежної техніки — «Пожмашина». Якщо угода закриє всі потреби України в пожежній техніці на 10 років, то нічого з техніки, виробленої в нашій країні за всі ці роки, закуповуватися не буде, що вдарить по вітчизняному виробнику. Без роботи можуть залишитися понад 600 фахівців «Пожмашини», а також чимало з 5 тис. працівників підприємств-постачальників. Керівник «Пожмашини» Олег Авер'янов заявив PG, що трудовий колектив готовий до страйків.

Олександр Ткаченко
Позитивно
Олександр Ткаченко
міністр культури та інформаційної політики

Олександр Ткаченко запропонував ввести спеціальні економічні санкції щодо онлайн-сервісів, які містять контент російського виробництва. Це стосується сервісів на кшталт vi.ru або відео library.ru, а також російського онлайн-магазину Wildberries, який почав роботу на території України. Цю ідею підтримав і прем'єр-міністр Денис Шмигаль, який заявив, що Кабінет міністрів розгляне питання щодо введення санкцій проти Wildberries.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно позначиться на рейтингу глави держави, оскільки відкриття Wildberries спричинило різку критику користувачів соціальних мереж. Це пов'язано з тим, що в ньому пропонуються понад три мільйони найменувань товарів, включно з тими, на яких зображений президент РФ Володимир Путін та інша символіка, що є забороненою в Україні (а саме одяг із портретом Путіна, «зеленими чоловічками», матеріали для підготовки до російських іспитів тощо).

Владислав Криклій
Позитивно
Владислав Криклій
міністр інфраструктури

На Закарпатті планують побудувати новий аеропорт. За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, уряд затвердив обсяг фінансування в розмірі 30 млн грн на передпроєктні та проєктні роботи щодо будівництва нового аеродрому й зараз обговорюється оптимальне місце розташування аеропорту.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг Зеленського, адже зараз у регіоні працює лише аеропорт «Ужгород», використання якого є дуже незручним, бо його робота залежить від Словаччини. Він розташований так, що злітно-посадкова смуга впирається в кордон із сусідньою країною.

Варто зазначити, що реалізацією проєкту займатиметься не тільки держава, а і приватний інвестор. Так, держава візьме на себе витрати з будівництва аеродрому, а приватний інвестор візьметься за будівництво терміналу.

Петро Котін
Позитивно
Петро Котін
тимчасовий виконувач обов'язків президента «Енергоатому»

«Нафтогаз України» та «Енергоатом» домовилися про співпрацю в галузі водневих технологій для того, щоб Україна перейшла до кліматично нейтральної циркулярної водневої економіки до 2050 року.

Для виробництва водню «Енергоатом» використовуватиме свої потужності та враховуватиме досвід «Нафтогазу» в частині транспортування й використання водню. За словами голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва, виробництво водню в Україні в найближчій перспективі може досягти 40 ГВт.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно відіб'ється на рейтингу глави держави, оскільки сторони домовилися спільно формувати ринок водневих технологій в Україні, удосконалювати процеси виробництва, зберігання й використання водню, створювати ланцюжки поставок. За словами Котіна, АЕС ідеально підходять для розв'язання завдання щодо виробництва водню. Це пов'язано з тим, що вони мають перевагу — екологічну чистоту виробництва та високу концентрацію потужності, як порівняти з іншими видами генерації.

Коментарі