Місцеві вибори — 2020: за які партії голосуватимуть українці

Які партії в лідерах довіри українців. Фото: УНІАН

Які партії в лідерах довіри українців. Фото: УНІАН

Соціологічна група «Рейтинг» опублікувала результати дослідження, присвяченого місцевим виборам — 2020 в Україні. Згідно з ними, у рейтингу партій лідерські позиції (серед тих, хто піде голосувати й визначився з вибором) займають «Слуга народу», «Опозиційна платформа — За життя» та «Європейська солідарність» із результатами 16%, 12% і понад 11% відповідно.

Водночас за «Батьківщину» готові проголосувати 8,2%, «За майбутнє» — 5,8%, а за «Радикальну партію Олега Ляшка» — 4,7%. Решта отримали б менш як 4% голосів. Сумарний рейтинг інших партій, які беруть участь у місцевих виборах і були включені до списку для дослідження, — понад 21%.

Про фальсифікації на місцевих виборах — 2020

  • 52% респондентів очікують, що 25 жовтня будуть незначні фальсифікації;
  • 22% вважають, що фальсифікації будуть значними;
  • 20% взагалі не очікують фальсифікацій.
Telegram Logo

Варто зазначити, що очікування фальсифікацій на виборах, як порівняти з президентськими виборами 2019 року, значно знизилися.

Про дату проведення місцевих виборів 2020 року, за якою системою вони проходитимуть і про участь у них українців

  • Про те, коли відбудуться місцеві вибори в Україні, знають 35% респондентів, водночас 43% — не знають. 19% знають, що вони пройдуть у жовтні, але не знають число. Ще 3% взагалі назвали інші дати.
  • Щодо процедури проведення місцевих виборів, то про те, за якою системою вони проходитимуть цього року, знають 69% респондентів, 18% знають про процедуру лише частково.
  • 57% респондентів обов'язково візьмуть участь у місцевих виборах 2020 року, вагаються — 19%, а 9% — можливо, візьмуть участь. Водночас не збираються йти (або малоймовірно, що підуть) 15% респондентів.
Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Рейтинг» проводив опитування з 12 по 15 вересня 2020 року. Група опитала 5 тис. респондентів віком старше 18 років у всіх областях України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Опитували методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера на підставі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.


Контекст. Верховна Рада 15 липня 2020 року призначила проведення місцевих виборів в Україні на 25 жовтня. Місцеві вибори мають пройти на всій території країни, крім тимчасово непідконтрольних територій — окупованого Росією Криму та частин Донецької і Луганської областей.

Раніше стало відомо про те, що діяльністю президента Володимира Зеленського незадоволені 57% опитаних, а 35% — задоволені. Серед органів центральної влади опитані найбільше незадоволені роботою уряду — 73% та Верховної Ради — 76%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини