Facebook Pixel

У перші тижні повномасштабного вторгнення було багато регуляторних помилок — Тарас Качка

У перші тижні повномасштабного вторгнення було багато регуляторних помилок — Тарас Качка

У перші тижні повномасштабного вторгнення було багато регуляторних помилок — Тарас Качка

У перші тижні повномасштабної війни українська влада не боялася ризикувати й швидко ухвалювала необхідні та сміливі рішення. Це призвело до регуляторних помилок, але дало змогу рухатися вперед.

Про це під час виступу на міжнародній конференції «Вперед і вгору: реформування України під час війни» сказав заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка.

Він наголосив, що загроза для України дещо змінилася, але все ще залишається доволі серйозною.

Quote«На початку повномасштабної війни ми боролися з обставинами, тепер ми боремося з ризиками відповідальності. Тому інтенсивність роботи не змінилася, але тепер ми один одного гальмуємо… Це великий виклик, адже коли від самого початку, у перші тижні, ми, мається на увазі уряд, влада загалом мали велику сміливість, то тепер ми перебуваємо в такій ситуації, коли маятник хитнувся в інший бік; ми відчуваємо ризики й стаємо гіперобережними. Зрештою ця гіперобережність шкодить нам, шкодить економіці», — сказав Тарас Качка.

Як приклад такої шкідливості він назвав граничні строки розрахунків за валютою. За його оцінкою, Нацбанк повільно рухається з тим, щоб ухвалити дорожню карту щодо валютної лібералізації.

Quote«Я завалений запитами на продовження строків розрахунків валютної виручки, на мене ображається весь бізнес, мене постійно перевіряє СБУ, чи немає витоку валюти... Це саме приклад того, що в ситуації, коли ми намагаємося конструктивно врегулювати проблему, то рухаємося дуже швидко, а у випадку, коли ми думаємо лише про власні ризики та свою відповідальність, створюється ситуація, коли ми — як ті шестерні, що блокують одна одну. І саме в цьому, як на мене, полягає найбільший виклик», — зазначив заступник міністра економіки.

Він наголосив на тому, що виник такий ефект, як помилка людини, яка вижила. Качка визнав, що в перші тижні після російського вторгнення було зроблено чимало регуляторних помилок.

Quote«Ми приймали якісь рішення, які повністю скасовували будь-яке регулювання, потім ми його відновлювали тощо. Але питання в тому, що ми не боялися робити ці помилки, а зараз ми боїмося їх робити, і це насправді додатково сковує всіх нас», — додав урядовець.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉