Facebook Pixel

Суди онлайн, реформа КСУ та нові інвестиції: як Зеленський пообіцяв змінити судову систему

В Україні хочуть запровадити IT-технології у судову систему, щоб більшість бюрократичних процедур проходила онлайн.

Уряд прагне зробити суд у смартфоні, за аналогією з держпослугами онлайн. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя».

На його думку, саме IT-рішення можуть забезпечити прозорість судової системи. Крім того, перехід онлайн зможе прискорити судовий процес, мінімізує корупцію та можливі зловживання.

Telegram Logo

Також він зазначив, що успіх реформи судової системи зможе залучити нових інвесторів до України. Крім того, успішна судова реформа є каталізатором інтеграції України у ЄС та НАТО.

За словами Зеленського, основними проблемами судової системи в Україні є нестача нових суддів, що призводить до надмірного навантаження на систему, та потреба в удосконаленні самої системи.

Також президент наголосив на необхідності відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів та вдосконалення процедури відбору кандидатів до Вищої ради правосуддя.

Крім того, громадяни повинні брати участь у здійсненні правосуддя, а саме створення суду присяжних.

Президент України Володимир Зеленський підкреслив необхідність законотворчого врегулювання роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) и Вищої ради правосуддя (ВРП) для вирішення проблем доступа до правосуддя.

Коментарі

Всі новини