Рада розгляне законопроєкти про судову систему, ініційовані Зеленським

Фото: ОП

Фото: ОП

З 15 лютого народні депутати України зможуть почати опрацювання законопроєктів щодо функціонування судової системи, ініційованих президентом Володимиром Зеленським. Про це повідомив ОП.

У разі прийняття першого законопроєкту справи, в яких оскаржуються акти центральних органів виконавчої влади, державних регуляторів і будь-якого іншого суб'єкта владних повноважень, які поширюються на всю територію України, прибираються з виключної підсудності Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК). Вони будуть передані до Верховного суду як суду першої інстанції. Судом апеляційної інстанції в таких суперечках буде Велика палата Верховного суду.

Другий законопроєкт передбачає обов'язкову перевірку на доброчесність діючих і майбутніх членів Вищої ради правосуддя, а також регулює питання діяльності служби дисциплінарних інспекторів в якості постійного структурного підрозділу секретаріату Верховної Ради.

Telegram Logo

Третій законопроєкт вносить зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та вводить відповідальність за ненадання інформації на запит дисциплінарного інспектора.

«Робота судової системи має бути відкоригована. «Закон» і «справедливість» повинні бути головними словами для українських судів. Чинне законодавство дає необхідні рамки, щоб проводити зміни. Але конкретні кроки вимагають підтвердження від парламенту», — пояснив Зеленський.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Додатково. ОАСК 28 січня скасував постанову Кабінету міністрів, якой в 2019 році було введено Новий український правопис.

У січні ОАСК відмовив у задоволенні позову керуючої компанії холдингу «Білоруська цементна компанія» і її імпортерів про скасування антидемпінгових мит. Ці мита були встановлені Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі (МКМТ) в травні 2019 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини