Facebook Pixel

Радуцький висловився про запуск страхової медицини: «Не раніше 2023 року»

Якщо будуть виконані певні умови, то страхова медицина почне працювати в Україні через три роки. Водночас гарантований мінімум безкоштовних медичних послуг для українців буде збережений.

Про це сказав голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, член фракції «Слуга народу» Михайло Радуцький в ефірі «Радіо Свобода».

«Ми не говоримо, що скасуємо фінансові гарантії. Це «універсальне покриття», і воно повинно бути. Страховка буде покривати те, що не ввійшло в гарантії. Ми хочемо не помилитися. Потрібно обрати ту модель, яку ми фінансово і якісно можемо мати в Україні», – зазначив він.

Відповідний законопроєкт може з'явитися в 2020 році.

Радуцький назвав виведення зарплат українців з тіні одним з необхідних умов для запуску страхової медицини.

Контекст. Про необхідність запровадження страхової медицини в Україні говорять вже не перший рік. У грудні 2014 року, представляючи програму дій уряду, тодішній прем'єр Арсеній Яценюк заявляв, що в Україні буде запроваджено медичне страхування. Про терміни, в які це планують здійснити, він не сказав. Введення в Україні страхової медицини неможливо без реформування мережі лікувальних закладів та зміни моделі їхнього фінансування, говорив тодішній міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі.

У січні цього року Радуцький сказав, що вже в квітні 2020-го стартує черговий етап медичної реформи, розпочатої за минулої влади. Реформа передбачає перехід на нову модель фінансування десятків медпослуг, за які лікарням безпосередньо буде платити Нацслужба здоров'я.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉