Facebook Pixel

Чи досі збігається мета Ахметова та Зеленського? Олігарх та ОП прокоментували конфлікт між ними

Ахметов та Офіс президента прокоментували чутки про конфлікт між Зеленським та олігархом. Фото: Ратинський В'ячеслав / УНІАН

Ахметов та Офіс президента прокоментували чутки про конфлікт між Зеленським та олігархом. Фото: Ратинський В'ячеслав / УНІАН

Збільшення кількості критики влади на каналах, що належать Рінату Ахметову, Офіс президента пов’язує з ухваленням антиолігархічного закону, а Ахметов вважає, що це «питання до влади», а не до нього. Про це антикризовий радник голови ОП Михайло Подоляк і Рінат Ахметов заявили в коментарях виданню «Радіо Свобода».

На запитання підприємцю, чи його мета та мета Зеленського досі збігаються, Ахметов відповів, що його цілі «не змінилися»: вони полягають у верховенстві права, свободі слова та рівності всіх перед законом. Подоляк, своєю чергою, відзначив, що найближчі шість місяців продемонструють, яка справжня мета Ріната Ахметова, маючи на увазі, що саме через пів року почне діяти закон про олігархів. Ахметов заявив, що не вважає себе олігархом і не бачить підстав для запровадження санкцій проти себе.

У коментарі журналістам олігарх відмовився відповідати на запитання, чи він або його соратники спілкувалися із Зеленським після 16 березня 2020 року, коли відбулася розмова президента з представниками бізнесу, який формат комунікації або чому її немає. На запитання, чи є контакт із представниками Офісу президента — Андрієм Єрмаком, Сергієм Шефіром чи Кирилом Тимошенком, Ахметов відповів лише: «Я знайомий із Сергієм Шефіром і шанобливо до нього ставлюся».

Telegram Logo

Інформацію про те, що в «інструментарій переговорників від групи олігарха Ахметова» входить «фінансове заохочення» депутатів та чиновників і долучення медіаресурсів до «залякування», бізнесмен назвав «цілковитою брехнею».

Також олігарх прокоментував докори щодо збільшення обсягу критики влади на його каналах в останній місяць. Ахметов стверджує, що не було домовленостей про те, як мають виглядати ефіри про діяльність чинної влади на каналах, що входять до складу його медіахолдингу. Те, чому на каналах його медіахолдингу частіше за інших з’являються Володимир Гройсман, Арсеній Яценюк, Олег Ляшко, Дмитро Гордон, Ігор Смешко, а віднедавна також Дмитро Разумков та Арсен Аваков, бізнесмен пояснив тим, що журналісти його каналів запрошують яскравих і сильних політиків.

Офіс президента пов’язує збільшення кількості критики влади на каналах, що належать Ахметову, насамперед з ухваленням антиолігархічного закону. За словами антикризового радника голови ОП, «реальні реформи та справжня трансформація держави» завжди спричиняють несприйняття в тих, «хто звик до старої системи».

Контекст. Журналісти «Української правди», посилаючись на власні джерела як в оточенні президента, так і в оточенні самого Ахметова, стверджують, що в Зеленського вкрай непростий період у відносинах із бізнесменом. До «репетиції війни», на їхню думку, призвели «закон про олігархів», відставка спікера парламенту Дмитра Разумкова, загроза санкцій, а ще різка манера спілкування, яку представники влади нібито дозволяли собі в розмовах з Ахметовим і його людьми, та фінансове заохочення й тиск, який нібито чинять наближені до «олігарха» люди на окремих депутатів і високопосадовців.

Коментарі

Всі новини