Україна через 5-10 років буде змушена виводити з експлуатації блоки на АЕС – Міненерго

Ольга Буславець: «На 15 блоків потрібно близько 200 млрд грн, поки маємо тільки 5 млрд». Фото: скріншот

Ольга Буславець: «На 15 блоків потрібно близько 200 млрд грн, поки маємо тільки 5 млрд». Фото: скріншот

Україна буде змушена поступово виводити з експлуатації блоки на АЕС вже через 5-10 років. Всього в країні їх 15. Про це заявила в. о. міністра енергетики Ольга Буславець в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна».

«На 15 блоків потрібно близько 200 млрд грн, поки маємо лише 5 млрд. Де взяти ще 195 млрд?», – сказала вона.

За її словами, час використання атомних блоків в Україні скоро завершиться. Але грошей на виведення їх з експлуатації поки немає.

Telegram Logo

«На виведення блоків у нас відраховуються деякі кошти в спеціальний фонд, але за весь час не зібрали коштів навіть на виведення одного блоку. Тобто ми сьогодні експлуатуємо АЕС, але не закладаємо кошти на майбутнє, щоб безпечно вивести їх з експлуатації», – резюмувала глава міністерства.

Контекст. Державний оператор атомних електростанцій України «Енергоатом» вивів в аварійний ремонт третій блок Южно-Української АЕС. «Загальна потужність атомних блоків впала до 6780 МВт, що становить менше 49% встановленої потужності атомних електростанцій. Це новий історичний мінімум, такого ніколи не було в історії України», — повідомив голова комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Ще місяць тому навантаження на АЕС було 9150 МВт, що на 35% більше за поточний рівень при таких же погодних умовах. Зупинка атомних реакторів впливає на підвищення ціни електроенергії.

Додаткове навантаження на себе взяли ТЕС.

Зупинка реакторів АЕС відбувається внаслідок пріоритету генерації так званої «зеленої» енергетики — виробників електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ). Вони генерують дорогу енергію, але мають законодавче перевагу в її реалізації.

Основну вигоду у сформованій ситуації отримує компанія Ріната Ахметова ДТЕК, яка володіє 70% теплової генерації і 25% станцій ВДЕ. Основні збитки лягають на плечі державного «Енергоатому».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини