Facebook Pixel

Рада продовжила мораторій на банкрутство вугільних шахт до 2024 року

Верховна Рада ухвалила закон про продовження мораторію на виконавчі провадження, заходи примусового виконання рішень та порушення справ про банкрутство вугільних шахт у державній власності до 1 січня 2024 року.

Відповідний законопроєкт №6347 від 24 листопада 2021 року на пленарному засіданні 14 грудня підтримали 317 народних депутатів.

Відповідно до тексту законопроекту №6347 від 24 листопада 2021 року «Про внесення змін до ст. 1 Закону України про відновлення платоспроможності державних вугледобувних підприємств», мораторій продовжено ще на два роки. Попередній термін спливає 1 січня 2022 року.

У пояснювальній записці до документа зазначено, що скасування мораторію могло призвести до банкрутства та подальшої ліквідації підприємств, оскільки вони перебувають у складному фінансово-економічному становищі.

«Незважаючи на покращення низки економічних показників державних вугледобувних підприємств, їх збитки від випуску товарної вугільної продукції становили 5,17 млрд грн і порівняно з відповідним періодом 2020 року (дев'ять місяців року) зросли на 1,15 млрд грн», — ідеться в документі.

Автори зазначили, що на кінець вересня 2021 року загальна заборгованість держшахт за електроенергію досягла 14,2 млрд грн. За оперативними даними січня — жовтня, рівень оплати за спожитий ресурс становить 32,2%. Усього сплачено 902,8 млн грн за нарахування за цей період 2,8 млрд грн.

Водночас від початку 2021 року і на 22 листопада держшахти видобули 5 млн тонн рядового вугілля, що становить 82,3% від встановленого плану в 6,1 млн тонн.

Автори законодавчої ініціативи — голова енергокомітету парламенту Андрій Герус і його колеги з комітету: позафракційний депутат Вікторія Гриб, представник фракції «Слуга народу» Юрій Камельчук, представник групи «Довіра» Максим Єфімов, депутат фракції «Європейська солідарність» Михайло Бондар.

За розрахунками Міністерства енергетики, незважаючи на збитковість, держшахти мають великий потенціал приросту обсягів видобутку – близько 12 млн тонн. Наростити видобуток можна за допомогою модернізації, щоби найближчими роками добитися імпортозаміщення на суму $1 млрд. У такому разі це повністю задовольнить потреби теплової генерації у вугіллі газової групи.

Подякувати 🎉