Facebook Pixel

Рада прийняла закон для виведення з тіні ринку металобрухту

Депутати прийняли в цілому законопроєкт №2426, який спрямовано на детінізацію ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом. Його розробляла робоча група у складі представників заготівельників брухту, металургів і Мінекономіки.

Під час обговорення в залі деякі депутати наполягали на збереженні поділу металобрухту на побутовий та промисловий і вимог до майданчиків, на яких збирається металобрухт. Але ці поправки не було підтримано.

Представляв законопроєкт один із його авторів – заступник голови парламентського комітету з економічного розвитку Дмитро Кисилевський. Відповідаючи на виступи депутатів про необхідність ідентифікації осіб, що здають металобрухт, Кисилевський зазначив, що в законопроєкті йдеться про необхідність встановлення відеоспостереження в пунктах прийому металобрухту, що дозволяє ідентифікувати фізичну особу. Крім того, буде оформлено документ про прийом металобрухту, що також допомагатиме ідентифікації.

Об'єднання «Укрметалургпром» та «УАВтормет» на початку липня звернулися до депутатів із проханням прийняти законопроєкт. Вони вважають, що закон сприятиме не тільки подоланню корупції на ринку металобрухту, але й зростанню промислового виробництва в Україні.

Металурги зможуть розширити кількість легальних постачальників металобрухту, звільнитися від посередників, які часто виконують лише транзакції для легалізації металобрухту, а також позбавитися претензій з боку Державної фіскальної служби до угод із заготівельниками, які виникають внаслідок непрозорості низової заготівлі металобрухту.

Додатково. Державна податкова служба (ДПС) нарахувала промисловій компанії «Інтерпайп», яка належить Віктору Пінчуку, 2 млрд грн податкових зобов'язань та штрафів. ДПС виставила податкові претензії до компанії «Інтерпайп Втормет» за те, що нібито всі операції з металобрухтом є фіктивними.

Подякувати 🎉