Податкова нарахувала «Інтерпайпу» Пінчука 2 млрд грн за металобрухт

Фото: Інтерпайп

Фото: Інтерпайп

Державна податкова служба (ДПС) нарахувала промисловій компанії «Інтерпайп», яка належить Віктору Пінчуку, 2 млрд грн податкових зобов'язань та штрафів. Однак у компанії вважають, що такі дії є протиправними.

ДПС виставила податкові претензії до компанії «Інтерпайп Втормет» через те, що начебто усі операції з металобрухтом є фіктивними. Проте в «Інтерпайпі» заперечують такі звинувачення. Адже, згідно з документами, обсяг виробленої та відвантаженої готової продукції відповідає закупленому обсягу лому, йдеться у повідомлені компанії.

«Інтерпайп Втормет» у структурі «Інтерпайпу» займається саме переробкою металобрухту та поставляє його на сталеплавильний завод. Компанія стверджує, що податкова не зважає на документи, які є у підприємства.

У «Інтерпайпі» вважають, що тіньовий ринок починається з заготівлі металобрухту. Ба більше, з 2013 року всі великі металургійні підприємства України отримують подібні претензії. А всі рішення з донарахувань податків і штрафів було скасовано у судовому порядку.

Тільки у 2019 році Верховний Суд України ухвалив 64 рішення, які підтвердили реальність угод із купівлі заводами сировини та необгрунтованість претензій ДПС, зауважили в «Інтерпайпі».

Компанія вже подала скаргу до податкової.

Контекст. Більшість українських виробників скоротили у 2019 році випуск труб на 2–30%.

У жовтні минулого року «Інтерпайп» завершила реструктуризацію з частковим списанням існуючої заборгованості.

«Інтерпайп» входить до десятки найбільших у світі виробників безшовних труб і є третім за величиною виробником суцільнокатаних залізничних коліс у світі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

«Північний потік-2»: що за інтрига з судном «Академік Черський»

Російське судно «Академік Черський», яке є єдиним трубоукладачем, який можна використовувати для будівництва «Північного потоку -2», потрібно модернізувати, щоб з його допомогою займатися укладанням труб діаметром 48 дюймів, який необхідний для газопроводу.

Коболєв виступає за прискорення переходу до відкритого ринку газу для побутових споживачів

Вигоду від зниження ціни газу на європейських хабах мають відчути і українські споживачі. Період падіння ціни — є вдалим періодом для того аби дати українським споживачам отримати всі переваги ринку, які є у промислових споживачів.

«1210»: що більш за все лякає бізнес у новому податковому законі

Президент Володимир Зеленський підписав закон №1210, який вже набрав чинності. За ним підприємці зобов'язані реєструвати контрольовані іноземні компанії (КІК) в українській податковій. Однак цей закон викликав низку питань та хвилю невдоволення серед представників бізнесу.