Рада не включила включити до порядку денного законопроєкти про скасування правок Лозового. Фото: depositphotos
Верховна Рада у четвер, 16 січня, провалила голосування за включення у порядок денний 4 законопроєктів, які скасовують правки Лозового. «За» проголосували лише 185 депутатів.
Про це повідомив нардеп від фракції «Голос» Ярослав Железняк.
Що відомо про голосування за законопроєкти, які скасовують правки Лозового
«Правки Лозового… 185 голосів за включення у порядок денний сесії … зірвали навіть таке. Це буде велика проблема по МВФ», — написав парламентар.
Железняк зазначив, що комітет ВР рекомендував усі 4 законопроєкти, які скасовують правки Лозового. Тобто нардепи мали по черзі голосувати за кожен із них.
Що не так з законопроєктами, які скасовують правки Лозового
Як розповів голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін, з цих 4 документів дійсно скасовує правки лише один — №12367-3.
За його словами, мета інших — обдурити українців псевдоскасуванням правок Лозового. Шабунін наголосив, що 3 інші законопроєкти (№12367, №12367-1, №12367-2) залишають саме ту дірку, якою Офіс президента врятував від тюрми Олега Татарова, котрого підозрювали у корупції.
«Юридичні покемони останнього закидали інфопростір маніпуляціями на цю тему. Мовляв, скасування цих правок — скасуванню строків давності чи безкінечному розслідуванню справ. Це брехня», — написав він.
Чи дійсно скасування правок Лозового створить для бізнесу додаткові проблеми
Голова наглядової ради та засновник Ajax Systems Олександр Конотопський стверджує, що скасування правок Лозового створить для бізнесу величезну проблему — строки досудових розслідувань стануть необмежені.
Натомість Шабунін наголосив, що це не так. За його словами, строки розслідування — це взагалі про інше і не стосується правок Лозового.
«Вже ну дуже простою мовою — буквально на пальцях — розʼяснили, що йдеться про закриття дірки для порятунку ТОП-корупціонерів. Ще раз. Законопроєкт №12367-3 не продовжує строки розслідування!» — підкреслив голова правління ЦПК
Він також додав, що як було максимум 12 місяців після підозри — так і лишається. Відповідний законопроєкт лише дає право керівнику прокуратури в рамках тих самих 12 місяців продовжити слідство, але без слідчого судді.
Як правки Лозового допомогли Татарову уникнути тюрми
Нагадаємо, у 2022 році справу заступника керівника ОП Олега Татарова, якого підозрювали у хабарництві у справі «Укрбуду» про квартири для Національної гвардії, закрили завдяки підставам, які передбачають правки Лозового.
Йдеться, зокрема, про закінчення строку досудового розслідування.
Так, у лютому 2021-го слідча суддя Шевченківського райсуду Києва відмовилася продовжувати строки слідства. Норма щодо необхідності продовжування строків слідства до 6 і 12 місяців через слідчих суддів була частиною правок Лозового.