Facebook Pixel

У США викрили схему купівлі чипів для російської зброї в обхід санкцій — Bloomberg

Міністерство юстиції США звинуватило сімох осіб у купівлі чипів для російської високотехнологічної зброї, яку використовують у війні проти и України. Про це пише Bloomberg.

За даними видання, п'ятеро росіян та двоє венесуельців організували змову з метою ухилення від санкцій США. Вони мали намір заволодіти американськими військовими технологіями, а також «отримати прибуток від чорного ринку нафти».

Quote«Ця мережа планувала закупити складну технологію для прямої підтримки військово-промислового комплексу російської федерації», — заявив помічник голови ФБР Майкл Дрісколл.

Одного з обвинувачених, Юрія Орєхова, заарештували в Німеччині, а підозрюваного Артема Уса затримали в Італії. Їм обом загрожує екстрадиція до США. Місцезнаходження інших п'ятьох підозрюваних невідоме.

Звинувачення включають змову з метою шахрайства у США, банківське шахрайство та відмивання грошей. Через звинувачення американський Мінфін вже наклав санкції на Орєхова та дві його компанії.

Напівпровідники та мікропроцесори, які група надсилала до рф, використовуються у винищувачах, балістичних та гіперзвукових ракетах, розумних боєприпасах, радарах і супутниках. Всі ці компоненти росія використовує у зброї, з якої обстрілюють територію України. Через це США посилили експортний контроль за такою групою товарів.

Quote«Ці зусилля мають прямий вплив на поле бою, оскільки відчай росії змусив її звернутися до неякісних постачальників і застарілого обладнання», — заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉