Facebook Pixel

Проведено масштабне дослідження якості палива на українських АЗС

Досліджувалася якість палива на АЗС семи мереж

Досліджувалася якість палива на АЗС семи мереж

Союз споживачів України із залученням міжнародних компаній провів дослідження якості палива в Києві та Київській області на семи АЗС мереж ОККО, БРСМ, SOCAR, MOTTO, «Авантаж 7», WOG, SUNOIL. Зразки дизельного палива та бензину марки А-95 брали фахівці компанії SGS. Аналіз проводив український підрозділ Bureau Veritas — лабораторія «Інспекторат Україна».

Дослідження спростувало інформацію низки ЗМІ про нібито наявність забороненого монометиланіліну в паливі БРСМ. Перевіряльники не виявили його в зразках жодної із семи мереж.

Telegram Logo

Негативні результати з погляду якості отримало паливо мереж MOTTO і SUNOIL. Зокрема, вміст сірки в бензині цих АЗС перевищує норму вдвічі й на 20% відповідно. Цей самий показник у дизпаливі перевищено в 30 і 15 разів відповідно. Вміст кисню (за норми до 2,7%) у бензині MOTTO склав 12,7%, у SUNOIL — 6,24%. Октанове число нижче за норму в MOTTO (92) і в SUNOIL (93,9). У паливі цих мереж виявлено підвищений вміст метанолу: за норми до 3% у MOTTO його 16,5%, у SUNOIL — 3,6%.

photo-2021-05-24-15-45-33.jpg photo-2021-05-24-15-45-34.jpg

Дослідники зазначили, що ОККО, SOCAR і WOG продають бензин за найвищою на ринку ціною — 30,22 грн. Найнижча ціна в «Авантаж 7» — 27,95 грн. Водночас ОККО і WOG, як і «Авантаж 7», купували паливо в один і той самий час в одного постачальника — Мозирського нафтопереробного заводу.

Додатково. Уряд увів із 15 травня державне регулювання цін на бензин і дизельне паливо. Максимальні торгові націнки складають 7 грн/літр для дизельного палива та 5 грн/літр для бензинів марок А-92 і А-95.

Мережі АЗС України відновлюють продаж преміального палива. Причиною стало роз'яснення Мінекономіки щодо того, що максимальний розмір торговельної надбавки не стосується брендованих марок бензину та дизпалива.

Коментарі

Всі новини