Економіка України 2021 року зросте на 5% після падіння цьогоріч — ЄБРР

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) прогнозує, що економіка України 2021 року відновиться на 5% після падіння на 4,5% цьогоріч. Базовий сценарій банку передбачає поступове послаблення заходів з протидії поширенню коронавірусу та повернення до нормального життя в другій половині року. Проте спостерігатиметься негативний вплив на попит у сфері послуг.

Згідно з прогнозом, економіка України повернеться до зростання наприкінці третього кварталу цього року, проте невизначеність заважає точніше передбачити ситуацію, зауважив регіональний економіст ЄБРР Дімітар Богов в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Якщо ж соціальне дистанціювання триватиме довше, ніж очікується, то рецесія може бути глибшою. Це призведе до того, що повернення ВВП до торішнього рівня доведеться чекати декілька років.

Telegram Logo

Карантинні заходи, що були запроваджені для запобігання розповсюдженню COVID-19, негативно вплинули на попит і пропозицію в країні. Зовнішніми негативними чинниками стали падіння цін на метали та скорочення обсягів грошових переказів. Кризу наразі переживають туристична і готельна сфери. Крім того, внаслідок карантину постраждав малий і середній бізнес.

Контекст. Валовий внутрішній продукт (ВВП) України в першому кварталі цього року скоротився на 1,2%, хоча попередній прогноз Мінекономрозвитку щодо зниження ВВП був на рівні 0,9%.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Нацбанк України очікує падіння ВВП на 5% цього року і відновлення його зростання наступного на 4,3%. Аналітики інвестиційного Bank of America (BofA) спрогнозували зниження ВВП України за підсумками 2020 року на 5,6%.

В оновленому консенсус-прогнозі Мінекономіки йдеться про падіння ВВП 2020 року на 4,2%. Зростання ВВП 2021 року – 2,4%. Інфляція зросте до 7%, наступного року очікується її зниження до 5,9%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини