Інфляція 7%, падіння ВВП на 4,2%. Мінекономрозвитку оновило прогноз

Фото: НБУ

Фото: НБУ

Замість очікуваного раніше зростання економіки на 3,2% цього року ВВП України впаде на 4,2%. Наступного року економіка відновиться і зросте на 2,4%. Крім того, погіршився прогноз щодо інфляції — вона зросте до 7% замість запланованих 6,3%, однак вже наступного року очікується її зниження до 5,9%.

Найбільшою загрозою для економіки експерти називають продовження та посилення карантинних обмежень, які негативно впливають на бізнес, йдеться в консенсус-прогнозі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

vvp.jpg

За прогнозом середньорічний курс складе 28,85 грн/$, дефіцит держбюджету — 5,6% ВВП, а безробіття сягне 9,4%. Однак наступного року рівень безробіття знизиться до 9,1%. Найбільше падіння очікує на сферу інвестицій — на 14,8%.

Telegram Logo

Експерти вважають, що найдоцільнішим для підтримки бізнесу буде збільшення дефіциту бюджету щонайменше до 6% для формування фіскальних стимулів. Крім того, уряду варто фінансово підтримати найвразливіші верстви населення для стимулювання попиту та зниження соціальної напруги.

Водночас очікується прискорення процесів діджиталізації, роботизації та використання віддаленої роботи як наслідок карантину.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Найбільшими ризиками для економіки є зовнішні виклики на кшталт дефіциту зовнішнього фінансування. Також негативно вплине на економіку значне зростання дефіциту держбюджету.

Контекст. За прогнозом інвесткомпанії Dragon Capital базовий сценарій передбачає скорочення ВВП України на 4% і девальвацію гривні до 30 грн за долар.

Аналітики інвестбанку Bank of America спрогнозували зниження ВВП України за підсумками 2020 року на 5,6%.

Згідно з макропрогнозом інвестиційної компанії Capital Times, негативний сценарій розвитку економіки настане в тому разі, якщо Україна не зможе домовитися з Міжнародним валютним фондом щодо нової угоди про фінансування.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини