Аналітики банку J. P. Morgan прогнозують в Україні в поточному році падіння ВВП на 5,1% при інфляції 3,7% з невеликим дефіцитом поточного рахунку платіжного балансу в 0,2% ВВП, повідомив «Інтерфакс-Україна».
В наступному році зростання економіки може скласти 6,3% при інфляції 6%, а по поточному рахунку буде зафіксований невеликий профіцит у 0,1% ВВП.
В кінці березня J. P. Morgan оцінював падіння економіки України в цьому році в 2,6% із зростанням в наступному на 5,1%.

Згідно з травневим прогнозом, курс гривні до кінця другого кварталу цього року може ослабнути до 29,5 грн/$1, потім зміцнитися до 29 грн на кінець третього і четвертого кварталів і повернутися до 29,5 грн до кінця першого кварталу наступного року.
В кінці березня J. P. Morgan допускав, що курс на кінець цього року може скласти 28,5 грн, на кінець наступного – 29,5 грн.
Аналітики банку відзначають, що Україна наближається до прийняття банківського законопроєкту – останньої вимоги для нової програми МВФ, і очікують отримання першого траншу $1,75 млрд наприкінці травня або в червні.
У J. P. Morgan допускають, що експорт металу з України може обрушитися в цьому році приблизно на 55%, що можна порівняти з падінням 2009 року. В експорті сільськогосподарської продукції в банку очікують лише обмеженого зниження, головним чином через меншого врожаю. Експорт інших товарів може скоротитися на 40% у річному вимірі.
Падіння імпорту прогнозується на 35%, що значно краще, ніж падіння на 52% у 2009 році.
Контекст. Нацбанк України очікує падіння ВВП на 5% в цьому році і його відновлення в наступному на 4,3%, оцінюючи дефіцит поточного рахунку в цьому році до 1,7% ВВП та у 3,1% в наступному.
Аналітики інвестиційного Bank of America (BofA) спрогнозували зниження ВВП України за підсумками 2020 року на 5,6%.
В оновленому консенсус-прогнозі Мінекономіки йдеться про падіння ВВП у 2020 році на 4,2%. Зростання в 2021 році – 2,4%. Інфляція зросте до 7%, в наступному році очікується її зниження до 5,9%.