Процес сертифікації операторів протимінної діяльності (ОПМД) в Україні максимально цифровізують. Ці рішення обговорювали під час воркшопу Мінекономіки та Міністерства цифрової трансформації.
«Ефективна робота операторів з розмінування – це питання здоров‘я і життя наших громадян та спроможності нашої економіки. Тому уряд працює, щоб забезпечити доступність та оперативність процесів сертифікації операторів протимінної діяльності», – зазначив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.
Що обговорювали на воркшопі від Мінекономіки з розмінування України у січні 2024
- Учасники воркшопу проаналізували кожен з п’яти етапів сертифікації ОПМД та запропонували варіанти рішень з цифровізації процесів на кожному з етапів.
- Особливу увагу приділили спрощенням та прискоренням сертифікації та високому рівню вимог до фаховості та компетентності операторів.
- За результатами обговорення учасники напрацювали проєкт змін до чинної постанови уряду, якою регулюються процеси сертифікації операторів.
У заході з розмінування України у січні 2022-го взяли участь представники Міністерства економіки, Міноборони, Мінцифри, МВС, ДСНС, ДССТ, Національної поліції, секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності, Центру гуманітарного розмінування, Центру розмінування ЗСУ, експерти з протимінної діяльності, представники операторів протимінної діяльності.
Нагадаємо, за оновленим планом Мінекономіки, понад 512 тис. га сільськогосподарських земель мають обстежити, розмінувати та повернути аграріям у використання. У 2023-му піротехніки перевірили 18 тис кв. км потенційно замінованих земель. 208 тис. га повернули у використання аграріям.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!