Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Приватбанк у Києві оточили співробітники заводу Коломойського

Фото: facebook/Петр Шевченко

Фото: facebook/Петр Шевченко

Офіс наглядової ради Приватбанку в Києві пікетують, написав на своїй Facebook-сторінці журналіст Петро Шевченко.

«Протестувальники» з Нікопольського і Запорізького феросплавних заводів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, які вивели з Привата, за даними Kroll, $5,5 млрд, почали тероризувати Приватбанк тепер у Києві біля офісу його наглядової ради... Центральний вхід офісу заблоковано. Працювати в офісі фактично неможливо... А там якраз проходять зустрічі з МВФ», — написав він, посилаючись на співробітників банку.

Акції протесту проходять згідно з дозволом Київської міської державної адміністрації (КМДА), яке діє до 29 листопада.

Нікопольський завод феросплавів (НЗФ) 28 серпня пішов на мирову угоду з Приватбанком. Завод зобов'язався погасити заборгованість Приватбанку за кредитом рефінансування у сумі, що дорівнює ринковій вартості заставного майна, на яке Нацбанк накладав стягнення.

Працівники НЗФ 20 вересня мітингували біля головного офісу Приватбанку в Дніпрі. За даними банку, до будівлі о 7:45 ранку прибули 10 автобусів. В Приватбанку організований пікет розцінювали як ще одну спробу тиску. Пізніше, 1 жовтня, НЗФ подав позов до Приватбанку про стягнення 22 млн грн.

Контекст

  • Націоналізували Приватбанк у грудні 2016 року. До цього він належав Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Мінфін став власником 100% акцій банку, а держава вклала в нього понад 155 млрд грн.
  • Детективи міжнародної компанії Kroll виявили, що протягом десяти років до націоналізації банк був об'єктом масштабних шахрайських дій, унаслідок яких отримав $5,5 млрд збитків. Напередодні націоналізації понад 95% кредитів віддали сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами, а також групам афілійованих з ними осіб. Коломойський називав ці звинувачення «фейком».
  • Гроші з Приватбанку переважно виводили через «дочки» в Латвії та на Кіпрі. Загалом за вісім років до націоналізації банку через офшорні компанії провели понад $52 млрд, йдеться в розслідуванні журналістів OCCRP (Проєкт з розслідування корупції та організованої злочинності).
  • Держбюро розслідувань 22 жовтня початок розслідування співпраці НБУ та Приватбанку з Kroll, AlixPartners, «Астерс».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини