Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Не на життя, а на смерть. Як Коломойський бореться за своє виживання

Ольга Шульга
оглядачка The Page

Війна Ігоря Коломойського з Національним банком України, Приватбанком посилюється.

На кону стоять $5 млрд, які Коломойський має повернути державі. Притому, що його статки Dragon Capital і «Новий час» оцінюють всього в $1,8 млрд. Виходить, що для Коломойського ставка в цій грі — дорожча за життя.

Не дивно тому, що одна зі сторін у конфлікті грає крапленими картами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
QuoteРозмови про те, що вплив Коломойського на владу перебільшений – лише частина його ж гри.

Днями Телеграм канал «Трубу прорвало» опублікував нібито запис розмови голови Державного бюро розслідувань Романа Труби.

Із запису (якщо він, звичайно, справжній) випливає, що Труба отримав вказівку від генерального прокурора Руслана Рябошапки та керівника Офісу президента Андрія Богдана припинити розслідування проти керівництва Приватбанку на час приїзду місії Міжнародного валютного фонду до Києва.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Нагадаю коротенько історію проблеми. Вже більше, ніж півроку ДБР та генеральна прокуратура за надуманими кримінальними справами проводять слідчі дії проти керівництва Приватбанку. Голова правління банку Петро Крумханзл пояснив претензії правоохоронців тим, що за наявності пресслужби банк найняв піар-агентство, а за наявності юридичного відділу — юркомпанію.

QuoteКерівників банку багаторазово викликають на допити та тиснуть. «Ті, хто молодший, вже на грані звільнення з банку», — говорив Крумханзл.

Тепер з'ясовується, що, якщо опубліковані записи правдиві, значить, глава ДБР сьогодні — під повним контролем Офісу президента та Генеральної прокуратури. А Рябошапка та Богдан у ручному режимі керують обшуками в Приватбанку.

Нагадаю, раніше олігарх активно використовував суди для того, щоб домогтися перемоги. Так, Окружний адміністративний суд міста Києва 18 квітня став на його бік у питанні націоналізації банку. А 13 листопада Коломойський виграв справу щодо кредитів, які Приватбанк видав пов'язаним з ним структурам.

Водночас Ігор Коломойський програв Високий суд Лондона Приватбанку. Тобто, коли мова йде про іноземні суди, а не про кишенькові, український олігарх — набагато менш везучий.

QuoteКоли мова йде про іноземні суди, а не про кишенькові, український олігарх набагато менш везучий.

Всі суперечки олігарха, як зазвичай, підкріплювалися щедрою порцією тиску на керівництво Приватбанку. І не тільки через кримінальні справи. Так, протягом півроку в Дніпропетровську під офісом фінансової установи проходять мітинги співробітників феросплавних заводів, що контролюються Коломойським. Вже два тижні як ці мітинги перекинулися і на київські офіси Приватбанку.

Якщо опублікована в телеграм-каналі розмова — правдива, це означає, що державна машина, принаймні, силовики, грають на боці олігарха.

А всі розмови про те, що вплив Коломойського на владу перебільшений – лише частина його ж гри.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини