Facebook Pixel

ДБР розпочало розслідування співпраці НБУ та Приватбанку з Kroll, AlixPartners, «Астерс»

Автор

Державне бюро розслідувань отримало доступ до документів, які стосуються співпраці Приватбанку, Нацбанку та Міністерства фінансів з компаніями Kroll, Hogan Lovells, AlixPartners, «Астерс» і «Астерс Консалт».

Таке рішення 25 вересня ухвалив Печерський райсуд Києва, задовольнивши клопотання слідчих, пише Finbalance.

Справа стосується укладених між держорганами та компаніями договорів щодо здійснених розрахунків, процедури закупівлі послуг. Розслідування триває з серпня 2019 року, а підставою для цього стала заява нардепа Верховної Ради восьмого скликання. Зокрема, він повідомив «про протиправні діяння службових осіб Нацбанку, Мінфіну, Телекомпанії АРС, Приватбанку та інших юридичних осіб». У чому саме полягають можливі «протиправні діяння», не уточнюється.

27 серпня Національне антикорупційне бюро затребувало через суд у Приватбанку всі документи про підстави та умови отримання послуг юридичних радників та інших консультантів.

11 вересня у Приватбанку заявили про вилучення документів у справі щодо консультантів та обшуки в головному офісі Приватбанку в Дніпрі за рішенням Жовтневого районного суду.

Водночас в НАБУ заявили, що не вилучали документації про юристів Приватбанку, яка стосується суду проти його колишніх власників у Високому суді Англії.

Контекст

  • Націоналізували Приватбанк у грудні 2016 року. До цього він належав Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Мінфін став власником 100% акцій банку, а держава вклала в нього понад 155 млрд грн.
  • Детективами міжнародної компанії Kroll виявлено, що протягом десяти років до націоналізації банк був об’єктом масштабних шахрайських дій, якими йому завдано $5,5 млрд збитків. Напередодні націоналізації понад 95% кредитів віддали сторонам, пов’язаним з колишніми акціонерами, а також групам афілійованих з ними осіб. Коломойський називав ці звинувачення «фейком».
  • Гроші з Приватбанку головним чином виводили через «дочки» у Латвії та на Кіпрі. В цілому за вісім років до націоналізації банку через офшорні компанії провели понад $52 млрд, говориться в розслідуванні журналістів OCCRP.
Подякувати 🎉