Порушниками нормативів НБУ виявилися 10 банків

Фото: «Україна будівельна»

Фото: «Україна будівельна»

На початок січня 10 з 75 платоспроможних банків країни бодай раз порушували нормативи НБУ. Про це повідомив FinClub з посиланням на дані Нацбанку.

Чотири банки порушували норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента, який повинен складати не більше 25%: «Місто банк» (34%), Промінвестбанк (39%), Індустріалбанк (50%) і Ощадбанк (27%).

П'ять банків порушували норматив максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов'язаними особами (не більше 25%): ПУМБ (33%), «Юнекс банк» (35%), «Банк інвестицій та заощаджень» (71%), «Перший інвестиційний банк» (80%) і Мегабанк (92%).

Чотири банки порушували нормативи ризику довгої та короткої відкритих валютних позицій (не більше 5%): Індустріалбанк (15%), Промінвестбанк (77% і 50%), Ощадбанк (181%) і Приватбанк (233%).

Норматив мінімального значення коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR) в іноземній валюті (не менше 100%) порушував «Місто банк» (76%), а LCR у всіх валютах (не менше 100%) виконували всі банки.

Інші нормативи НБУ виконували всі банки.

Найбільше порушень у Промінвестбанку, але його власники вже заявили, що 6 лютого планують відмовитися від банківської ліцензії.

На 1 грудня 2019 року порушників було 12, зараз зі списку вибули Укрексімбанк і Полікомбанк. На 1 січня минулого року нормативи НБУ порушував 21 банк.

Додатково

НБУ зобов'язав банки розкривати повну вартість споживчих кредитів.

Український бізнесмен Олександр Ярославський направив до Нацбанку офіційного листа про намір придбати банк «Кредит Дніпро».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини