Facebook Pixel

У Харкові порушили умови транспортування вакцини Pfizer: тисячі доз привезли розмороженими

Автор
Це не перший випадок, коли вакцину псують через порушення умов транспортування. Фото: Pixabay

Це не перший випадок, коли вакцину псують через порушення умов транспортування. Фото: Pixabay

У Харківській області через порушення умов транспортування вакцини зіпсували два контейнери з препаратом Comirnaty компанії Pfizer. Усього під час перевезення зіпсували 9,3 тис. доз вакцини, повідомив департамент охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації.

У відомстві розповіли, що комунальному підприємству «Обласний аптечний склад» надійшла чергова партія вакцини, в якій контейнери зберігалися неналежним чином. У них підтримувалася плюсова температура, в той час як вакцина має зберігатися і транспортуватися за ультранизьких температур — від –80 до –60 оС.

Департамент повідомив про це МОЗ та держпідприємству «Укрмедпостач», яке займається розподілом вакцини. Зіпсований препарат помістили в карантин і згодом повернули підприємству. На облік його не ставили.

Telegram Logo

Проросійське видання «Країна» повідомило з посиланням на главу Національної медичної палати України Сергія Кравченка, що це далеко не перший випадок. Також видання опублікувало відео Кравченко, яке той отримав від своїх колег із Держлікслужби. На ньому зняли процес розпакування вакцини: вона прибула без контейнерів, холодових елементів, а трекер зафіксував плюсову температуру.

«У регіонах скаржаться, що близько 38 тис. доз вакцини Pfizer були поширені по Україні в таких умовах, з порушенням правил транспортування. Вдалося зняти поки що тільки це одне відео з Харкова, але воно підтверджує, що було порушено холодовий ланцюг. Немає спецконтейнерів, холодових елементів, і видно, що сама вакцина прибула розмороженою», — повідомив виданню Кравченко.

Тепер у ситуації будуть розбиратися МОЗ, Держлікслужба та управління фармаконагляду Державного експертного центру. Рішення про те, що робити із зіпсованою вакциною, ще не ухвалили.

Нагадаємо, що українцям роблять щеплення такими вакцинами:

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини